1 березня 2024, 08:01

Необхідно 218 підписів: республіканець Фіцпатрік пішов проти партії, щоб допомогти Україні

Республіканець Фіцпатрік готує петицію, щоб обійти Джонсона у питанні голосування щодо законопроєкту про допомогу Україні.

Необхідно 218 підписів: республіканець Фіцпатрік пішов проти партії, щоб допомогти Україні

Республіканець має проукраїнську позицію та готовий піти на розрив із керівництвом своєї партії через розбіжності щодо України.

За його словами, часу і так було багато втрачено, а Україні просто необхідна допомога з боку США, інформує ресурс Axios.

Якщо петиція Фіцпатріка збере 218 підписів, то можна провести голосування у Палаті представників США і без згоди Джонсона.

Республіканець не сумнівається, що всі демократи за петицію проголосують, але й при цьому залишиться зібрати до 13 голосів від його однопартійців.

Збір голосів необхідно зібрати протягом 30 днів, поки засідає Палата представників. Саму петицію він практично підготував і готовий запустити її на початку березня, коли Палата представників розпочне роботу.

Фіцпатрік також зізнався ЗМІ, що і серед республіканців є ті, хто чудово розуміє всю важливість надання допомоги Україні, яка веде війну з Путіним.

Один із республіканців на умовах анонімності зізнався, що готовий підписати петицію, якщо Джонсон і далі гальмуватиме українське питання.

Сам же Фіцпатрік зізнався, що створив петицію тільки для того, щоб психологічно натиснути на спікера.

Ще минулого тижня група законодавців створила групу "Республіканці за Україну", до якої входять 10 представників партії, що засідають у Палаті представників.

При цьому Фіцпатрік поки не знає, яку остаточну суму допомоги Україні винесуть на голосування. Особисто він і проукраїнське крило республіканців виступають за суму у 66 млрд доларів.

Раніше Байден закликав лідерів країн G7 до червневого саміту розглянути питання про можливість передати Україні заморожені активи РФ.

Нагадаємо, Європарламент ухвалив резолюцію про підтримку України. У ній ідеться і про заморожені активи Росії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини