1 березня 2024, 07:47

Підтримка України у війні з РФ: євродепутати ухвалили важливу резолюцію

Євросоюз має підтримати Україну всім, що необхідно Києву для перемоги у війні проти Росії.

Підтримка України у війні з РФ: євродепутати ухвалили важливу резолюцію

Учора, 29 лютого, Європарламент ухвалив резолюцію, згідно з якою країни ЄС мають підтримати Україну всім необхідним. "За" віддали свої голоси 451 депутат, ще 49 утрималися, а 46 відповіли "ні".

У резолюції зазначено, що країни ЄС мають щорічно виділяти зі свого бюджету до 0,25% ВВП, інформує сайт Європарламенту.

Також резолюція закликає глав ЄС укладати контракти з оборонними підприємствами, щоб забезпечити безперебійне постачання Києву боєприпасів і снарядів. Євродепутати також закликають Палату представників США виставити на голосування новий пакет допомоги Україні.

У резолюції також є розділ і про те, що країни ЄС мають розробити схему, яка дасть змогу передати заморожені російські активи Києву. Депутати закликають ще більше посилити санкції проти РФ, одночасно з цим засудивши деякі юридичні особи в ЄС, які допомагають Росії обходити ці самі санкції.

Тим часом спікер Палати представників США заявив, що тільки після того, як уряд отримає фінансування, так і розгляне українське питання.

Раніше Байден дав рознарядку країнам G7 до червневого саміту розглянути всі можливості передачі заморожених активів РФ Україні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини