1 березня 2024, 07:44

Тягнути більше не можна: Байден дав нові вказівки G7 щодо заморожених активів РФ – ЗМІ

Байден шукає план з використання заморожених російських активів для України.

Тягнути більше не можна: Байден дав нові вказівки G7 щодо заморожених активів РФ – ЗМІ

До червня президент США хоче, щоб країни G7 розробили механізм передачі заморожених російських активів Україні.

У 2022 році вдалося заморозити 280 млрд доларів активів Центробанку РФ, інформує агентство Bloomberg.

Джерело також повідомляє, що у спілкуванні з лідерами країн G7 Байден дав зрозуміти, що якщо впаде Україна, то міжнародний порядок буде перевернуто на наступні 50 років.

Союзники США вважають, що всі заморожені активи мають залишатися у "заручниках" доти, доки РФ сама не відновить Україну. При цьому деякі лідери вважають, що не можна повністю відбирати гроші у РФ.

У Білому домі від коментарів відмовилися. Однак відомо, що Байден спочатку хотів використати всі заморожені активи РФ для повного післявоєнного відновлення України, а також виділити фінанси і для бюджету самої країни.

Центробанк Європи, а також Франція та Німеччина бояться відбирати у РФ усі заморожені активи, оскільки остерігаються заходів у відповідь із боку Кремля.

Глава Мінфіну США Джанет Єллен заявила, що країни G7 мають детально вивчити питання можливості конфіскації самих активів або ж їхнього використання як застави. За повну конфіскацію активів РФ виступає Канада та Британія.

Основна частина російських заморожених активів перебуває в ЄС у бельгійській кліринговій палаті Euroclear. Щоб активи віддати Україні, всі країни G7 мають проголосувати "за". Також союзники досі шукають юридичні моменти у передачі активів, щоб знизити ризик для самого євро.

Крім того, ЄС повільно домагається прогресу у реалізації планів, принаймні застосувати податок на непередбачені доходи до прибутку, отриманого за рахунок іммобілізованих фондів. Минулого року активи дали змогу отримати прибуток у розмірі 4,8 млрд доларів.

Ще у середу, 28 лютого, президент ЄК Урсула фон дер Ляєн запропонувала використати ці гроші для закупівлі зброї Україні.

Раніше Сунак відкрито виступив за передачу заморожених російських активів Україні.

Нагадаємо, Захід вирішив притримати активи РФ у "заручниках", поки Кремль не виділить кошти на повне відновлення України.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини