25 лютого 2024, 12:29

"Ми повинні бути сміливішими", – Сунак закликав Захід передати Україні активи РФ

Прем'єр Великої Британії Ріші Сунак закликав Захід бути рішучішим у конфіскації заморожених активів Росії.

"Ми повинні бути сміливішими", – Сунак закликав Захід передати Україні активи РФ

Глава британського уряду Ріші Сунак з нагоди 2-ї річниці російської агресії проти України закликав передати Києву заморожені на Заході російські активи.

Про це пише газета Sunday Times.

Захід зволікає з процесом конфіскації активів РФ, побоюючись, що це може підірвати довіру інвесторів і погіршити економіку. Експерти вже два роки шукають законні механізми, як вилучити ці кошти та передати їх жертві російської агресії - Києву. Сунак вважає, що діяти потрібно рішучіше у цьому питанні.

"Ми маємо бути сміливішими з конфіскацією сотень мільярдів заморожених російських активів. Це починається з вилучення мільярдів у вигляді відсотків, які приносять ці активи, та відправлення їх Україні. А потім разом з G7 ми повинні знайти законні способи конфіскувати самі активи та також відправити їх Україні", - закликав прем'єр Великої Британії.

Він уточнив, що це серед іншого буде і справедливою відповіддю Кремлю на вбивство опозиціонера Олексія Навального.

Ідею Сунака прокоментував російський блогер Ель Мюрид у Telegram. Він дійшов висновку, що Захід уже ухвалив остаточне рішення про конфіскацію заморожених активів Москви та передачу їх Києву. Також, на думку експерта, цей пункт, ймовірно, буде прописано у майбутній мирній угоді між Україною та РФ.

"Найімовірніше, поки передбачається включити його у текст майбутньої мирної угоди з Росією, це буде найбільш юридично бездоганним ходом, який вирішує відразу всі проблеми", - зазначив російський блогер.

Зазначимо, що йдеться приблизно про $300 млрд, які становили половину всього золотовалютного резерву Росії станом на початок великої війни. Відомо, що дві третини цієї суми - це євро, решту становлять долари, британські фунти, швейцарські франки й інша валюта.

Нагадаємо, Сунака зустріли у Раді оваціями.

Ми також писали, що Велика Британія потужно вдарила санкціями по РФ.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини