12 вересня 2023, 10:18

Зовнішню політику проводить уряд, а не мільярдер: у США виступили за розслідування справи Маска

Американські сенатори обурені, що Маск узяв на себе відповідальність визначати зовнішню політику країни.

Зовнішню політику проводить уряд, а не мільярдер: у США виступили за розслідування справи Маска

Сенатори закликають Конгрес почати розслідування щодо Ілона Маска, який втрутився у спецоперацію ЗСУ проти Чорноморського флоту Росії.

Напередодні сенатор-демократ Елізабет Воррен зажадала від Конгресу почати розслідування через відключення супутникового зв'язку Starlink у районі Криму, інформує ресурс Bloomberg.

Вона заявила, що зовнішню політику США мають визначати виключно політики, а не мільярдер.

Відомо, що глава компанії SpaceX завтра, 13 вересня, має бути на закритій зустрічі із сенаторами у Капітолії. Воррен закликає Міноборони США переглянути свою політику щодо співпраці з компанією SpaceX.

Такої ж думки дотримується демократ Джек Рід. З його слів, усі супутники США має контролювати уряд країни, а президент ухвалювати рішення.

Також він назвав позитивним той факт, що компанія Маска знизила вартість допуску у космос. Однак коли питання стосується національної безпеки країни, то президент компанії не має вирішального голосу й ухвалювати рішення на свій розсуд не має права.

7 вересня західні ЗМІ вперше повідомили про те, що Маск зірвав спецоперацію ЗСУ у Криму, відключивши супутниковий зв'язок у районі півострова.

Зі слів самого Маска, все було інакше: нібито Київ просив, навпаки, увімкнути додаткові канали зв'язку до Севастополя, але він це відмовився робити.

Раніше журналісти CNN опублікували новину про те, що Маск спеціально зірвав спецоперацію ЗСУ у Чорному морі, щоб не допустити "ядерної війни".

Нагадаємо, Ілон Маск на своїй сторінці у соцмережі розповів, що ж сталося насправді щодо відключення Starlink у районі Криму.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини