7 червня 2023, 13:50

Експерти встановили правду у питанні, хто саме підірвав Каховську ГЕС: Росія чи Україна – The New York Times

Профільні фахівці стверджують, що греблю підірвали зсередини, отже це могли зробити тільки ЗС РФ, які контролюють її понад рік.

Експерти встановили правду у питанні, хто саме підірвав Каховську ГЕС: Росія чи Україна – The New York Times

Триває дискусія з приводу того, чиї саме військові здійснили терористичний акт на Каховській ГЕС. Інженери й експерти з вибухів назвали найімовірнішою причиною прориву підрив зсередини станції, передає "Україна 365" з посиланням на The New York Times.

Інженери, а також підривники переконані, що таку масивну конструкцію, як бетонні споруди Каховської ГЕС, могли пошкодити тільки сотні кілограмів вибухівки, завчасно закладених зсередини.

Вони підкреслюють, що якби прорив трапився через високий рівень води, руйнування, найімовірніше, почалися б на краях греблі поруч із берегом, а не у середині. Через пошкоджені шлюзи та високий рівень води можуть відірватися кілька воріт, але навряд чи зруйнується вся гребля, отже для руйнування дамби було здійснено цілеспрямований вибух, що й призвів до катастрофи 6 червня. А оскільки Каховську ГЕС з кінця лютого 2022 року контролювала тільки російська армія, то тільки її військові й могли здійснити такий вибух.

Нагадаємо, вчора, 6 червня, близько 2:30 російські військові вчинили терористичний акт, підірвавши дамбу Каховської ГЕС, яку контролювали з кінця лютого 2022 року. Під загрозою затоплення опинилася частина Херсонської та Запорізької областей, оголошено евакуацію.

Як раніше повідомлялося, росіяни, підірвавши Каховську ГЕС, фактично у перспективі залишили Крим без питної води - з'явилася реакція обох воюючих сторін.

Також ми писали, що нічний вибух дамби у Новій Каховці був зафіксований магнітометром у столиці Румунії Бухаресті.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини