31 травня 2023, 10:24

Байден запропонував Ердогану угоду за підтримку вступу Швеції до НАТО

Президенти США та Туреччини провели телефонну розмову й обговорили можливість передачі Анкарі нових винищувачів F-16.

Байден запропонував Ердогану угоду за підтримку вступу Швеції до НАТО

Президент США Джо Байден зателефонував своєму турецькому колезі Реджепу Тайїпу Ердогану, привітав його з перемогою на виборах і запропонував підтримати вступ Швеції до НАТО в обмін на нові F-16.

Про це повідомляє Reuters.

Байден розповів журналістам, що Туреччина хоче купити у США винищувачі

"Я говорив з Ердоганом. Я привітав Ердогана. Він, як і раніше, хоче працювати над літаками F-16. Я сказав йому, що ми хочемо домовитися щодо Швеції, та давайте зробимо це. Отже, ми ще зв'яжемося один з одним", - розповів Байден.

Білий дім раніше відкидав будь-які твердження про угоду з продажу Туреччині винищувачів через неперешкоджання Анкари розширенню НАТО.

Раніше Туреччина висловлювала бажання придбати у США літаки F-16 і комплекти для їхньої модернізації на суму 20 мільярдів доларів.

Угоду заморозили після рішення Конгресу США через відмову Анкари дозволити приєднання до НАТО Швеції, а також ситуацію у Туреччині з правами людини та її політикою у Сирії. При цьому адміністрація Байдена не раз заявляла, що підтримує продаж F-16.

Раніше президент Реджеп Тайїп Ердоган оголосив рішення Туреччини щодо членства Фінляндії ув НАТО та висловився щодо Швеції.

Також ми повідомляли, що Фінляндія отримала офіційний статус країни-члена Північноатлантичного альянсу.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини