6 березня 2023, 09:49

"Не бути узбіччям Європи", – заступник генсека НАТО озвучив попередження та заклик до Молдови

Мірча Джоане повідомив про військовий ризик для Молдови з боку РФ і звернувся до громадян республіки.

"Не бути узбіччям Європи", – заступник генсека НАТО озвучив попередження та заклик до Молдови

Три десятиліття жителі Молдови вірили, що "якщо вони називають себе нейтральними, вони захищені від проблем", але це не відповідає дійсності. Москва міцно тримає Кишинів.

Росія "чинить величезний тиск на Молдову по всіх фронтах". Там немає "гарячої фази війни", як в Україні, але ведеться "максимально гібридна війна проти Республіки Молдова".

Таку думку висловив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане в ефірі румунського TV, повідомило видання News.ro.

Він попередив, що Кишинів нарешті має зробити свій європейський вибір і перестати боятися реакції країни-агресора РФ. Тільки вибравшись із "сірої зони", громадяни Молдови, незалежно від етнічної приналежності, отримають шанс на благополучне життя у демократичному та цивілізованому світі, тому зараз саме час діяти.

Джоане підкреслив, що "можливість перестати бути узбіччям Європи випадає (країнам) раз на кілька поколінь" і нею не слід нехтувати.

Нагадаємо, Молдова визнала агресію РФ проти України та готова приєднатися до антиросійських санкцій ЄС.

Раніше Андрій Черняк із ГУР Міноборони розповів, що Росія хоче влаштувати "революцію" у Молдові та використати її для відволікання від поразок на фронті в Україні.

А ексміністр оборони Шалару назвав можливий спосіб висадки російського десанту на території Молдови.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини