8 грудня 2022, 07:56

Є повний контроль: демократи зробили сюрприз не тільки Байдену й Україні, а й Путіну – CNN

Напередодні демократ Рафаель Уорнок здобув перемогу у Джорджії та тим самим став 51-м конгресменом проти 49 республіканців у Сенаті.

Є повний контроль: демократи зробили сюрприз не тільки Байдену й Україні, а й Путіну – CNN

Напередодні демократ Рафаель Уорнок здобув перемогу у Джорджії та тим самим став 51-м конгресменом проти 49 республіканців. На ділі це означає лише одне: демократи повністю контролюватимуть Сенат. Їм просто не має сенсу дотримуватися угоди з республіканцями про розподіл влади.

Ця новина є дуже гарною для України, оскільки прихильники експрезидента США Трампа були налаштовані не так рішуче, як Байден, щодо надання військової допомоги Києву, інформує CNN.

Того самого дня Уорноку зателефонував глава Білого дому та привітав із перемогою.

"Сьогодні ввечері виборці Джорджії встали на захист нашої демократії і, найголовніше, відправили хорошу людину назад у Сенат", - написав Байден на своїй сторінці у соцмережі.

Для РФ це стало сюрпризом, але неприємним. У Кремлі вірили до останнього, що більшість у Сенаті буде саме за республіканцями, які мають або істотно скоротити військову допомогу Україні, або й зовсім від неї відмовитися.

Це не остання хороша новина для самої України. Учора, 7 грудня, Комітет закордонних справ Палати представників США не ухвалив законопроєкт республіканця про аудит усієї допомоги, яку Вашингтон протягом 2022 року надавав Україні.

Відомо, що така процедура могла суттєво пригальмувати нову військову допомогу Києву з боку Вашингтону.

Штат Джорджія завжди відіграє ключову роль у США під час виборів як президента, так і Сенату.

Крім того, 6 грудня конгресмени погодили оборонний бюджет на 2023 рік, у якому Україні виділяється 800 млн доларів військової допомоги.

Нагадаємо, уряди Британії та США готуються допомогти ЄС знизити залежність від російських енергоресурсів.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини