23 липня 2022, 19:05

Салліван пояснив, чому США не постачають в Україну ракети ATACMS дальністю 300 км

Адміністрація Байдена намагається не допустити початку третьої світової війни.

Салліван пояснив, чому США не постачають в Україну ракети ATACMS дальністю 300 км

Сполучені Штати не готові передати Україні ракети ATACMS дальністю 300 км для систем HIMARS, оскільки адміністрація американського президента прагне не лише надати максимальну підтримку Києву, а й не допустити передумов для початку третьої світової війни.

Відповідну заяву зробив радник господаря Білого дому Джейк Салліван під час свого виступу на форумі Аспенського інституту.

Радник Байдена не поділяє точку зору, згідно з якою Вашингтон надає недостатню допомогу Україні, але зазначає, що йому зрозумілі заклики української сторони до західних партнерів збільшити постачання озброєння.

"Я вів би так само: просив би більше", - наголосив співрозмовник.

Нагадаємо, напередодні стало відомо про черговий пакет американської допомоги на суму 270 млн доларів, що містить чотири додаткові установки HIMARS, більше півтисячі дронів-камікадзе Phoenix Ghost, артилерійські снаряди й інше озброєння.

Тим часом низка американських сенаторів закликала Пентагон передати Україні легкі багатоцільові винищувачі F-16. За інформацією ЗМІ, постачання літаків може розпочатися на початку наступного року.

Крім того, повідомлялося, що США можуть надати Україні свій легендарний літак А-10 Thunderbolt II "Бородавочник".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини