21 червня 2022, 08:22

Канада готова прийняти історичне рішення, що дозволяє відновити Україну після війни

У Канаді хочуть розробити законопроект про бюджет, який дозволить вилучити заарештовані російські активи та передати їх Україні.

Канада готова прийняти історичне рішення, що дозволяє відновити Україну після війни

Напередодні глава Мінфіну Канади Христя Фріланд заявила про розроблення нового законопроекту, який дозволив би заарештовані російські активи передати Україні для відновлювальних цілей. Свою ідею Фріланд уже обговорила із американським колегою.

Журналісти агентства Reuters повідомляють, що подібну тему неодноразово порушували і представники ЄС. Проте у жодній країні поки що немає на законодавчому рівні прописаних покрокових інструкцій, а отже Канада може бути піонером.

Фріланд зізналася, що законопроект готовий і найближчим часом його розглянуть у Канаді. Там чітко прописані норми, що дозволяють заморожувати або конфіскувати активи. Глава Мінфіну наголосила, що на сьогоднішній день передача заарештованих активів РФ є найнадійнішим джерелом для відновлення України.

Станом на 7 червня у Канаді заарештовано або заморожено російських активів на суму 328 млн доларів. Проте з кожним новим тижнем сума лише збільшується, оскільки заарештовуються нові рахунки чи майно тих фізичних і юридичних осіб, на яких поширюються санкції.

З 24 лютого уряд Канади ввів санкції проти 1070 юридичних і фізичних осіб РФ. У країну заборонено в'їзд президенту РФ Путіну.

Також країна вже відмовилася від російської нафти, а також заборонила експортувати тютюн, алкоголь, предмети розкоші та ювелірні вироби. Заборонено імпорт алмазів, морепродуктів і алкоголю.

Коригування санкцій відбулося 8 червня, коли до списку включили вугілля, сиру нафту, газ і нафтопродукти з РФ.

Ще на початку місяця глава МЗС Канади Мелані Жолі зізналася, що незабаром конфіскацію російських активів буде легалізовано.

Раніше ми повідомляли, що у квітні Канада ввела санкції проти сім'ї Путіна та Лаврова.

Нагадаємо, у Канаді розповіли про дзвінки російських олігархів, які хочуть відкупитися від санкцій, пропонуючи передати частину свого бізнесу на допомогу Україні.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини