12 лютого 2022, 09:22

У США озвучили союзникам дату вторгнення РФ в Україну – ЗМІ

Відомості Байдена про дату вторгнення Росії в Україну трохи відрізняються від даних, оприлюднених західними ЗМІ.

У США озвучили союзникам дату вторгнення РФ в Україну – ЗМІ

Глава Білого дому під час діалогу з лідерами країн НАТО та ЄС напередодні повідомив, що повномасштабна атака РФ на Україну почнеться вже наступного тижня, а саме – з 16 лютого, інформує Politico.

За даними Вашингтона, нападу підрозділів РФ передуватимуть кібератаки та ракетні удари.

Як стверджують джерела – високопоставлені американські чиновники, у ЄС скептично ставляться до таких заяв зі Штатів. Нібито у Європі досі не вірять у можливість військових подій. За даними видання, це може стати фатальною помилкою, бо збройний конфлікт "обходиться дорого".

При цьому учасники діалогу були солідарні, що пріоритетом у цей час є збереження згуртованості та готовність до економічних обмежень проти РФ.

Виходячи із даних німецького Der Spiegel, глава США під час діалогу навіть анонсував можливі терміни наступу російської армії на Україну – середина цього місяця, а саме – з 16 лютого. Також Штати передали партнерам багато деталей щодо підготовки цієї атаки з боку РФ. Нібито американські розвідники детально описали напрями вторгнення Кремля та спеціальні російські частини та цілі, які вони зобов'язані "взяти на себе".

Треба сказати, що раніше зустріч в онлайн-режимі лідерів США та країн-учасниць НАТО тривала майже 1,5 год. За її результатами сторони погодили найближчим часом подвоїти дипломатичні старання щодо нормалізації обстановки навколо України. За даними американських мас-медіа, посилаючись на розвідку США, у Кремлі мають намір розпочати масштабну атаку на Україну з наступного тижня, а конкретніше – з 15 лютого.

Додамо, раніше зазначалося, що НАТО та США нарощують присутність біля кордонів України – Столтенберг заговорив про війну.

Напередодні Британія, Японія й інші країни слідом за США закликали своїх громадян терміново залишити Україну.

Тим часом США готуються до нападу РФ на ЄС – Байден відправляє до Польщі тисячі солдатів.

Байден і Макрон запросили розмову з Путіним після нових даних розвідки США.

Крім того, популярні американські мас-медіа вже оголосили нову дату можливого вторгнення РФ в Україну.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини