11 лютого 2022, 13:10

ЄС потужно відповів на лист Лаврова щодо гарантій безпеки: Кулеба вказав на одну особливість

Голова української дипломатії Дмитро Кулеба назвав "сильним ходом" реакцію європейських країн на чергові висунуті Росією умови.

ЄС потужно відповів на лист Лаврова щодо гарантій безпеки: Кулеба вказав на одну особливість

У четвер, 10 лютого, директор Європейської зовнішньополітичної служби з питань безпеки й оборонної політики Йонніке Балфоорт від імені головного європейського дипломата Жозепа Борреля передала російській стороні документ.

Реакція на лист голови МЗС РФ Сергія Лаврова щодо умов так званих "гарантій безпеки" була передана до рук російському постпреду при Євросоюзі Володимиру Чижову.

Балфоорт не розкрила деталей документа та зазначила, що його текст не буде розголошено публічно.

Водночас відомо, що Боррель виступив з одностайною позицією всіх країн, щоб продемонструвати єдність Європи, яку всіляко намагається підірвати Москва.

На цю новину відреагував міністр закордонних справ України. На його думку, чим більше влада Кремля намагається насолити Європі та посіяти там розбрат, тим міцнішим стає партнерство європейців.

Про це Діалог.UA повідомляє із посиланням на Twitter Кулеби.

"Відмінний і сильний хід Жозепа Борреля та 27 країн-членів ЄС. Чим більше Росія намагається розділити Європу, тим об'єднанішою стає Європа", – написав міністр.

Тільки спільними та злагодженими діями можна зупинити подальше поширення агресії РФ, переконаний Кулеба.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін знову заговорив про "гарантії безпеки" та заявив про "напруженість" у світі. Відповідні слова пролунали під час вітальної промови.

Раніше повідомлялося, що розмова голови МЗС Британії Ліз Трасс із Сергієм Лавровим у Москві була провальною. За її підсумками британська сторона анонсувала посилення санкцій.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини