10 лютого 2022, 15:44

"Мегафонна дипломатія", – Туреччина дорікнула Заходу в ударі по Україні

Мевлют Чавушоглу вважає, що ситуація біля кордонів України "не така жахлива, як про це стверджує Захід".

"Мегафонна дипломатія", – Туреччина дорікнула Заходу в ударі по Україні

Голова МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу звинуватив Захід у "роздмухуванні ажіотажу" навколо можливого військового вторгнення Росії в Україну та заявив, що така "мегафонна дипломатія" не сприяє зниженню рівня напруженості та завдає удару по Українській державі, зокрема економічного.

Відповідну заяву очільник турецької дипломатії зробив у етері телеканалу TRT Haber.

Міністр визнав серйозність проблеми та заявив, що не бачить швидкого її вирішення, але водночас назвав ситуацію, що склалася, "не такою жахливою, як про це говорить Захід".

Він закликав до створення атмосфери довіри та зазначив, що Анкара, яка має хороші взаємини як із Києвом, так і з Москвою, виступає проти нового витка напруженості та робить кроки щодо деескалації обстановки. Тривають контакти з усіма сторонами, частина їх проходить у закритому режимі через дипломатичні канали.

Чавушоглу підтвердив готовність Туреччини виступити посередником між Україною та Росією. За його словами, Київ готовий на таку роль Анкари, а Москва "не зачинила двері" для цієї можливості.

[Rusya-Ukrayna gerilimi] Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Çatışma olasılığı var ama batılı ülkelerin açıkladığı gibi megafon diplomasisi ile söylemenin bir faydası yok. Ayrıca çok da abartıldığını düşünüyoruz.https://t.co/WE1dZHQQDM pic.twitter.com/1zrWt5V7aT

— TRT Haber Canlı (@trthabercanli) February 10, 2022

На закінчення міністр зазначив, що продумана та стримана позиція всіх зацікавлених сторін є основою стабільності у регіоні.

Раніше представник президента Туреччини Ібрагім Калин повідомив про позитивну відповідь Києва на пропозицію Анкари організувати зустріч між президентом України Володимиром Зеленським і президентом Росії Володимиром Путіним. Тепер слово за Москвою.

Своєю чергою у МЗС Туреччини повідомили, що очікують на візит господаря Кремля до Анкари після його поїздки до Пекіна на відкриття Олімпійських ігор.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини