25 січня 2022, 21:51

Байден заявив про можливе введення санкцій проти Путіна та назвав умову

Президент США Джозеф Байден не відкидає запровадження персональних санкцій проти президента РФ Володимира Путіна через Україну.

Байден заявив про можливе введення санкцій проти Путіна та назвав умову

Санкції Заходу проти Росії можуть безпосередньо торкнутися і президента Росії Володимира Путіна. Таке попередження зробив глава Сполучених Штатів Джозеф Байден.

Ролик доступний на Telegram-каналі ”Український Діалог”.

Персональні санкції проти Путіна можуть бути запроваджені, якщо Росія піде на нове військове вторгнення до України. Відповідаючи на пряме запитання журналістки про це, американський лідер заявив: "Так". На уточнювальне питання, чи буде вторгнення, він сказав: "Подивимось".

Байден також зазначив, що введення російських військ в Україну матиме "величезні наслідки" для всього світу.

Він повідомив, що найближчим часом може ухвалити рішення про перекидання до Європи частини військ США, приведених у підвищену готовність.

Водночас у Білому домі наголосили, що американські війська не братимуть безпосередньо участі у відбитті російської агресії в Україні.

"Байден не має ані інтересу, ані бажання відправляти американські війська в Україну", – заявила раніше офіційний представник Адміністрації президента США Джен Псакі.

Контекст

З осені 2021 року Росія демонстративно перекидає війська до українського кордону, зокрема в окуповані Крим і Донбас, а також на територію Білорусі. На сьогодні йдеться про добре озброєне наступальне угруповання загальною чисельністю близько 130 тисяч солдатів.

Ризик нового вторгнення західні розвідки оцінюють як дуже високий. У Києві з цього приводу більш оптимістично налаштовані, вважаючи російську військову активність лише спробою психологічного тиску.

Проте Захід почав активно озброювати українську армію. У січні 2022 року Великобританія та США передали ЗСУ значні партії летального озброєння для стримування російської агресії.

Захід також обіцяє Кремлю “пекельні” санкції у разі вторгнення в Україну. РФ загрожує закриття проєкту "Північний потік – 2", ембарго на постачання енергоресурсів, відключення російських банків від SWIFT, а також внесення до "чорного списку" кремлівських олігархів.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у Кремлі відреагували на санкції США щодо російських банків "громадянською війною" в Україні.

Ми також писали, що російські аналітики попередили про наслідки жорстких санкцій для економіки РФ.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини