18 січня 2022, 14:27

Ердоган нагадав Москві про сильну Україну та порадив задуматися про свої дії

Реджепу Тайіпу Ердогану поставили питання, що робитиме Туреччина як країна НАТО у разі вторгнення Росії до України.

Ердоган нагадав Москві про сильну Україну та порадив задуматися про свої дії

Президент Туреччини вкотре наголосив, що Анкара вважає Росію окупантом Кримського півострова. Він особисто нагадує про це своєму російському колезі Володимиру Путіну у кожній бесіді.

Ердоган не вважає реалістичною можливість військового вторгнення Росії до України, повідомляє агентство "Анадолу".

Для того щоб Росія пішла на цей крок, їй необхідно переглянути ситуацію у світі та власну ситуацію, вважає турецький лідер.

Ердоган має намір поговорити з Путіним, щоб "викорінити війни".

"Президент Азербайджану Ільхам Алієв побував в Україні. Я поговорю з Ільхам-беєм. Звичайно, з паном Путіним ми теж маємо обговорити цю тему. Регіони більше не можуть миритися з війною. Ми маємо викреслити війну з історії політики. Не можна діяти за логікою "я окупую чужі землі". Що зробила Росія в Україні? Окупувала Крим. При кожній розмові з Путіним я говорю йому про те, що ми виступаємо проти окупації Криму. Наш глава МЗС теж завжди говорить про це своїм співрозмовникам", — сказав турецький лідер.

Він нагадав, що Туреччина має добрі стосунки як з Москвою, так і з Києвом і вона готова бути посередником між двома державами з метою врегулювання конфлікту.

Раніше повідомлялося, що Москва продовжує шукати шляхи досягнення своїх вимог. Після переговорів із президентом США Володимир Путін вирішив зателефонувати ще одному своєму геополітичному супротивнику Реджепу Тайіпу Ердогану. У Кремлі заявили, що президенти говорили про "гарантії безпеки" для Росії.

Крім того, Туреччина, зливши інформацію про купівлю Україною "Байракторів", надіслала Кремлю дуже неприємний сигнал, вважає журналіст Олександр Кушнар.

Нагадаємо, Дмитро Гордон розкрив, від кого насправді залежать войовничі настрої Путіна.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини