14 січня 2022, 10:14

У Вашингтоні озвучили теми, які готові розглянути з Москвою

Американський дипломат зазначив кілька основних тем, які не підлягають розгляду.

У Вашингтоні озвучили теми, які готові розглянути з Москвою

Штати готові до діалогу з РФ. Американські дипломати готові обговорювати вирішення конфліктів, скорочення ризиків агресії та підвищення "кредиту довіри", проте не основної концепції міжнародної системи безпеки, повідомили у Представництві США при ОБСЄ.

У Вашингтоні запевнили, що відкриті для переговорів на високому рівні. Постпред США при ОБСЄ Майкл Карпентер пояснив, що зараз американські делегати повністю сконцентровані на цій процедурі.

За його даними, у Білому домі не планують проводити чергову зустріч за найважливішою концепцією чи відмовлятися від головних складників Гельсінського заключного акту, Статуту ООН і Паризької хартії. Як пояснив дипломат, всі ці документи є фундаментальними положеннями міжнародної системи, які не підлягають черговому обговоренню.

При цьому він зазначив, що американські делегати "завжди раді розглянути" з російськими дипломатами врегулювання конфліктів, скорочення ризиків агресії "військової прозорості". Карпентер резюмував, що у разі зацікавленості Москви у цих питаннях російські колеги самостійно усвідомлять, що й американська сторона готова до продуктивної розмови.

Раніше зазначалося, що після початку війни на Донбасі й анексії Криму Володимир Путін став нерукостислим президентом і пристрасно мріяв повернутися на міжнародну політичну арену.

Нагадаємо, у Держдепі заявили, що США надали Росії два варіанти подальших дій.

Напередодні стали відомі результати голосування сенату США за санкції проти "Північного потоку – 2".

Автор: Влад Коваленко

Останні новини