3 січня 2022, 07:55

Білий дім оприлюднив ключові підсумки розмови Байдена із Зеленським

Президент Сполучених Штатів запевнив свого українського колегу, що "Росія заплатить високу ціну за напад на Україну, якщо таке станеться".

Білий дім оприлюднив ключові підсумки розмови Байдена із Зеленським

Телефонна бесіда між президентом України Володимиром Зеленським і господарем Білого дому Джо Байденом відбулася у неділю, 2 січня, після 22:00 за київським часом.

Про те, як пройшли переговори, повідомив Білий дім на офіційному сайті, передає Діалог.UA

В основному йшлося про підтримку США територіальної цілісності та суверенітету України.

Америка та її союзники готові дати рішучу відповідь у разі нової агресії Росії на адресу України.

І Байден, і Зеленський висловили підтримку дипломатичним зусиллям, які розпочнуться наступного тижня з двостороннього діалогу щодо стратегічної стабільності: у НАТО через Раду Росія – НАТО та в ОБСЄ.

Американський лідер наголосив на важливості зміцнення довіри для деескалації напруженості на Донбасі та висловився за просування виконання Мінських угод і нормандських переговорів.

"Президент Байден підкреслив відданість Сполучених Штатів та їхніх союзників і партнерів принципу "нічого про тебе без тебе"", - зазначили у Вашингтоні.

Повідомлялося, що Вашингтон може запропонувати Україні піти на поступки Кремлю, щоб не загострювати конфлікт із Росією, вважає український журналіст Віталій Портніков.

Нагадаємо, Байден вперше прокоментував телефонну розмову з Володимиром Путіним, що відбулася пізно увечері 30 грудня. Хазяїн Білого дому розповів журналістам, що попередив російського президента про високу ціну, яку доведеться заплатити РФ у разі вторгнення в Україну.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини