10 грудня 2021, 09:48

США мають намір скликати зустріч країн-учасниць НАТО та РФ – реакція країн Альянсу

ЗМІ дізналися про "лютість" у НАТО через намір Байдена запросити на засідання Росію.

США мають намір скликати зустріч країн-учасниць НАТО та РФ – реакція країн Альянсу

Глава Білого дому Джо Байден планує запропонувати провести зустріч за участю російських делегатів і членів НАТО. Проте країни Східної Європи вже негативно відреагували на таке рішення, пише Bloomberg.

Керівництво однієї з країн НАТО було вкрай незадоволено та вимагало пояснити, що має намір реалізувати американський президент. За даними дипломата, країни зі східного флангу Північноатлантичного блоку стривожені через те, до яких компромісів може призвести діалог із РФ.

Як зазначило джерело видання, колись ці держави були під впливом Радянського Союзу, а нині межують із РФ.

Зазначається, раніше Байден заявляв, що збирається сьогодні анонсувати зустріч, в якій нібито будуть задіяні російські представники та чотири держави – партнери Штатів Альянсу. При цьому американський лідер не пояснив, які саме країни.

На думку глави США, завдання зустрічі – розглянути занепокоєння РФ щодо розширення НАТО та здатність узгодження домовленостей, які скоротили б ескалацію на східному фронті Блоку.

Байден по телефону запевнив главу України Володимира Зеленського, що рішення про входження до Альянсу ухвалюють лише українці.

Напередодні президенти України та США провели телефонну бесіду, присвячену результатам діалогу Байдена із главою РФ Володимиром Путіним. Розмова по телефонній лінії тривала 1,5 години.

Додамо, США та "Бухарестська дев'ятка" домовилися про спільні кроки на тлі войовничих настроїв РФ.

Раніше у Пентагоні заявили, що США передали Україні 30 ПТРК Javelin і сотні ракет.

Нагадаємо, у ОП запевнили, що Зеленський готовий до відкритого діалогу з Путіним.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини