6 грудня 2021, 20:05

Лукашенко погрожує відповіддю на санкції Заходу, але натякає на очікування допомоги у порятунку від Союзу з РФ

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко відповів на санкції Заходу та запровадив кілька заборон.

Лукашенко погрожує відповіддю на санкції Заходу, але натякає на очікування допомоги у порятунку від Союзу з РФ

Білорусь заборонила ввезення на свою територію товарів із ЄС, США та Великобританії. Також розширено список "небажаних" громадян.

Як повідомляє білоруське МЗС, ця ухвала буде підписана найближчим часом. Всередині країни застосують випробувану у Росії практику імпортозаміщення – ринок спробують наситити "товарами з дружніх країн".

Стосовно санкцій щодо "Белавіа", запідозреної у доставці мігрантів зі країн Близького Сходу, то Мінськ планує вжити аналогічних заходів щодо авіаперевізників із країн ЄС та Великобританії.

Усі ці заходи знову підштовхнули Білорусь до "обіймів" Кремля. Після погроз на адресу колективного заходу у МЗС визнали, що на тлі недружньої політики ЄС Мінськ продовжить запровадження союзних програм і зміцнення економічної інтеграції з РФ. Проте ЄС має шанс врятувати від поглинання РФ. Лукашенко натякнув на очікування допомоги: "Заходи можуть бути скасовані, якщо зачеплені ними країни та групи країн відмовляться від ущербної логіки часів "холодної війни"".

Нагадаємо, 2 грудня США, Великобританія, ЄС і Канада ввели санкції проти режиму Лукашенка. Мінськ і Кремль звинувачують у гібридній війні, розв'язаній проти країн ЄС. Зокрема, появу тисяч мігрантів на кордоні Польщі, Латвії та Литви можуть використовувати як інструмент шантажу для реалізації власних планів.

Лукашенко заявляв: країни Європи несуть персональну відповідальність за те, що тисячі нелегалів мріють прорватися до них, проте заперечує, як навмисне спровокував ситуацію для тиску на Захід.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини