29 листопада 2021, 11:11

Саакашвілі доставлений до суду у справі 2007 року: у Тбілісі зіткнення, натовп закидав силовиків пляшками

Обстановка біля суду напружена: почалися сутички, силовики застосували перцевий спрей – протестувальники закидали їх пляшками.

Саакашвілі доставлений до суду у справі 2007 року: у Тбілісі зіткнення, натовп закидав силовиків пляшками

Колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі доправили до суду на розгляд справи про жорсткий розгін мітингу 7 листопада 2007 року. Справу експрезидента розглядають у Тбіліському міському суді, передає "Радіо Свобода".

Сам Міхеіл Саакашвілі вперше присутній на засіданні. Суд розглядає справу про розгін акції протесту 7 листопада 2007 року, вторгнення спецназу на телеканал "Імеді" та конфіскацію майна бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі. Експрезидента Саакашвілі звинувачують у зловживанні владою.

Єдиним засобом масової інформації, допущеним на зустріч, був "Первый канал" Громадської телерадіокомпанії. За його словами, Міхеіл Саакашвілі перед слуханням справи заявив, що не визнає прокуратури та судової системи Грузії та перебуває у суді для участі у заздалегідь написаній комедії.

Прихильники Саакашвілі зібралися перед будинком Тбіліського міського суду об 11 годині ранку. Згодом вони перекрили дорогу біля будівлі суду. Між протестувальниками та поліцією було кілька сутичок.

Кадри публікує Телеграм-канал "Український діалог".

МВС виступило із заявою до громадян, які зібралися під стінами суду, з попередженням про неприпустимість закликів до насильства та дій насильницького характеру.

Міністерство внутрішніх справ заявляє, що кожен випадок порушення закону супроводжуватиметься негайною та належною юридичною відповіддю з боку поліції.

У Тбіліському міському суді є велика кількість співробітників поліції.

Після арешту експрезидента Міхеіла Саакашвілі Тбіліський міський суд провів три слухання у кримінальних справах проти нього з питань розкрадання бюджетних коштів і незаконного перетинання кордону. У всіх трьох випадках Саакашвілі, який оголосив голодування з 1 жовтня, висловив бажання бути присутніми на слуханнях, але Спеціальна пенітенціарна служба відмовилася доставити його до суду, пославшись на можливе загострення ситуації та "додаткові ризики для здоров'я".

Міхеіл Саакашвілі припинив голодування після того, як 19 листопада Міністерство юстиції оголосило, що його перевели з 18-го Глданського медичного центру до Горійського військового шпиталю.

Нагадаємо, напередодні Саакашвілі знепритомнів у тюремній лікарні та був переведений до реанімаційного відділення. Повідомлялося, що політик перебуває у критичному стані та може впасти у кому.

Додамо, Саакашвілі утримується у в'язниці після того, як 1 жовтня його затримали на орендованій квартирі у Тбілісі.

За кілька днів до цього він таємно повернувся до Грузії, де заочно засуджений у двох кримінальних справах.

Політик назвав свій арешт політичними репресіями та оголосив голодування.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини