18 листопада 2021, 20:45

Путін раптово звернувся до Лукашенка із закликом: "Таких серйозних заяв він давно не робив"

Президент Росії Володимир Путін закликав свого нелегітимного колегу Олександра Лукашенка налагодити діалог з опозицією.

Путін раптово звернувся до Лукашенка із закликом: "Таких серйозних заяв він давно не робив"

18 листопада Володимир Путін звернувся до офіційного Мінська із закликом налагодити діалог з опозицією. Господар Кремля визнав: зовні здається, що ситуація у Білорусі здається вирішеною, проте насправді це не так: "Проблеми є... закликаємо до діалогу між владою та опозицією".

Політичний оглядач Олександр Класковський рекомендував не надавати великого значення словам президента РФ. Путін не турбуватиметься з приводу проблем розвитку демократії у Білорусі, пише Zerkalo.io.

"Чому він припустився цієї репліки? Я вважаю, що у недавніх розмовах із Меркель і Макроном Путін пообіцяв, що проведе з білоруським союзником роз'яснювальну роботу", – припустив експерт.

Ймовірно, ця заява буде подана як "виховний" момент.

Крім цього, є ймовірність, що під час переговорів Лукашенко запевняв Путіна, ніби проблеми вирішені та поки що не настав час для транзиту влади. Є версії, що у 2021 році беззмінний глава Білорусі дав обіцянку щодо свого відходу. Тепер Путін дав йому зрозуміти, що у Кремлі стежать за ситуацією та впевнені у необхідності швидких політичних ротацій.

Класковський зазначає, що Кремль і сам не йде на контакти із противниками Лукашенка, оскільки вся опозиція в очах Путіна – прозахідні постаті. Проте Москва може мати план про плавну заміну влади у Білорусі. Місце Лукашенка має зайняти "менш токсичний і більш зговірливий партнер".

Політичний оглядач Валерій Карбалевич говорить про те, що Путіну можуть не подобатися амбіції Лукашенка зберегти владу у своїх руках.

Другою причиною натяку Путіна могла стати міграційна криза. Політики не зійшлися на думці, і тепер Кремль почав "тролити" Лукашенка: "Таких серйозних заяв щодо внутрішньополітичної ситуації у Білорусі він уже давно не робив. Це цікава заява".

Нагадаємо, нещодавно Лукашенко нагадав Путіну про "дворове минуле", яке дуже не подобається господареві Кремля. На додаток, він дозволив собі порівняння, у якому наділив рівнозначними можливостями себе та президента РФ.

Ці слова, вважають експерти, змінять його долю: Путін не вибачить йому такого порівняння.

Тим часом журналіст Олександр Невзоров вважає, що Лукашенко, створюючи міграційну кризу на кордонах ЄС, виконує завдання Москви. Такої ж думки дотримуються українські політологи та європейські політики, які відкрито звинувачують Кремль у створенні кризи.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини