17 листопада 2021, 18:39

З'явилася реакція Німеччини на новий указ Путіна щодо Донбасу

В уряді ФРН констатували: дії Росії йдуть всупереч із її зобов'язаннями у рамках Мінських угод.

З'явилася реакція Німеччини на новий указ Путіна щодо Донбасу

Указ президента РФ Володимира Путіна, який полегшує доступ на російські ринки для товарів, вироблених на окупованій частині Донбасу, є прямим порушенням Мінських угод.

Відповідну заяву зробив речник МЗС Німеччини Крістофер Бургер під час брифінгу 17 листопада.

Представник зовнішньополітичного відомства зазначив, що указ російського президента не сприяє врегулюванню конфлікту на Донбасі та ще більше віддаляє цей регіон від України.

Напередодні МЗС України надіслало ноту протесту Росії у зв'язку зі згаданим указом. У Києві заявили, що одностороннє визнання товарних сертифікатів, виданих на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей, є черговим прикладом небажання Москви йти шляхом деескалації. Своїми діями російська сторона цілеспрямовано залучає окуповані райони Донбасу до економічного та політичного простору Росії.

У відомстві зазначили: подібні кроки підривають зусилля України та її партнерів за "нормандським форматом", спрямовані на стабілізацію ситуації у зоні конфлікту.

Нагадаємо, указ Путіна про визнання товарних сертифікатів, виданих на окупованій частині Донбасу, з'явився на порталі правової інформації РФ у понеділок, 15 листопада. У документі зазначається, що йдеться "про надання гуманітарної підтримки ОРДЛО".

Експерти вважають, що новий указ глави Кремля – це спроба взяти під свій контроль процес остаточного пограбування Донбасу.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини