3 листопада 2021, 11:54

Байден про дії Путіна та РФ: "У нього серйозні проблеми, а він мовчить"

Байден розкритикував Путіна за відмову відвідати кліматичний саміт у Глазго.

Байден про дії Путіна та РФ: "У нього серйозні проблеми, а він мовчить"

Президент Сполучених Штатів Джо Байден розкритикував главу Кремля Володимира Путіна за відмову взяти участь у роботі конференції Організації Об'єднаних Націй щодо зміни клімату, яка у ці дні відбувається у шотландському Глазго.

Американське видання The New York Times зазначає, що Байден назвав "великою помилкою" неучасть у саміті глави КНР Сі Цзіньпіна, а також різко критикував російського президента.

За словами Байдена, Росія та її політичне керівництво мають великі кліматичні проблеми, проте Кремль мовчить і відмовляється заявляти про готовність робити активні дії.

Байден нагадав про масові лісові пожежі на території РФ, розміри яких досягли рекордних значень за всю історію спостережень.

"У нього тундра горить. Буквально горить тундра. Має серйозні кліматичні проблеми. І він мовчить про готовність щось робити", – сказав американський президент.

Журналісти зазначають, що американський президент має на увазі пожежу у тундрі у Магаданській області на площі 360 га.

Білий дім заявив, що 105 країн, і їх кількість продовжує зростати, підписали Глобальну угоду щодо метану - зобов'язання скоротити викиди метану на 30 відсотків до 2030 року, включаючи половину з 30 найбільших у світі джерел викидів метану. Але деякі великі забруднювачі, такі як Китай, Росія й Індія, не приєдналися до угоди.

Байден назвав Угоду з метану "зобов'язанням, що змінила правила гри", а також оголосив, що вперше Агентство з охорони навколишнього середовища має намір обмежити викид метану існуючими нафтогазовими установками у Сполучених Штатах.

З 1 по 2 листопада у Глазго (Велика Британія) проходить саміт ООН зі зміни клімату. У заході бере участь і глава України Володимир Зеленський. У його планах значиться зустріч із прем'єр-міністрами Великобританії та Канади. 2 листопада Зеленський встиг поспілкуватись і з американським колегою.

Представнику російських ЗМІ не дозволили поспілкуватися з президентом США Джо Байденом на полях саміту "Великої двадцятки" (G20), який у ці дні проходить у Римі.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини