10 червня 2026, 11:50

"Азов" спільно з СБУ та СБС позбавили окупантів доступу до порту Маріуполя

У результаті спільної операції підрозділів СОУ російські окупанти втратили можливість використовувати Маріупольський порт для військових цілей.

Автор: Дмитрий Нежин

"Азов" спільно з СБУ та СБС позбавили окупантів доступу до порту Маріуполя

Українські сили Оборони завдали удару по об'єктах портової інфраструктури в окупованому Маріуполі, який використовується російськими військами для логістичного забезпечення на Півдні України. 

Як повідомили у 1-му корпусі НГУ "Азов", операцію було проведено спільно з підрозділами СБУ та СБС України. Внаслідок атаки були вражені об'єкти критичної інфраструктури порту. Пошкодження отримали електропідстанції, радіолокаційне обладнання, ремонтна інфраструктура, диспетчерська вежа та резервуари з паливно-мастильними матеріалами. 

Також відомо про поразку суховантажного судна Lady Augusta, яке знаходиться під санкціями та використовується у складі російського "тіньового флоту". В "Азові" заявили, що після удару порт виявився повністю знеструмленим, а можливості його використання у військових цілях зараз відсутні. 

Раніше Dialog.UA повідомляв, що в ISW заявили про просування ЗСУ на двох важливих ділянках фронту. 

До цього Олександр Сирський відповів, як можна ефективно протистояти російським окупантам.

Останні новини