Окупанти хочуть запускати понад 1000 "Шахедів" по Україні одночасно: чи це реально – The Economist
Росія значно наростила виробництво ударних дронів-камікадзе та готується до нових масштабних атак на Україну.
У РФ шукають нові засоби прориву української ППО. Країна-агресор збільшила виробництво ударних безпілотників і хоче запускати понад 1000 "Шахедів" по Україні одночасно. Аналітики вважають такі плани окупантів гучними, але визнають, що ворог справді наростив виробництво БПЛА.
Про це йдеться у матеріалі The Economist.
Автори статті вважають, що у разі провалу переговорів щодо припинення вогню українська система ППО опиниться під колосальним тиском і Україні доведеться економити ракети-перехоплювачі.
Ще рік тому запуск 30 дронів за ніч вважався винятковим випадком. Тепер же ворог атакує сотнями безпілотників, і у ніч проти 25 травня Україна зіткнулася з найбільшою повітряною атакою: територією країни було запущено 298 дронів.
Якщо минулого року у РФ виробляли у середньому близько 300 "Шахедів" на місяць, то зараз таку кількість дронів випускають менш як за три дні, зазначає видання.
За даними української розвідки, Росія має намір довести випуск "Шахедів" до 500 штук на день. Це може призвести до більш масованих нальотів – до 1000 дронів за один раз. Експерти вважають такі плани окупантів є, швидше, черговою гучною заявою, але при цьому додають: темпи виробництва у РФ дійсно зростають.
Ворог модернізує дрони
Крім того, занепокоєння викликає модернізація безпілотників. З початку постачання з Ірану у 2023 році "Шахеди" вже пройшли шість модифікацій. Нові версії використовують штучний інтелект, мобільні інтернет-мережі України та навіть Telegram-ботів для наведення, стаючи менш уразливими до радіоелектронної боротьби, розповідають українські інженери.
Українська ППО ще демонструє високу ефективність: біля Києва ППО збиває близько 95% ворожих дронів. Однак навіть 5%, що залишилися, здатні завдати істотних руйнувань. У відповідь Україна застосовує дедалі ширший спектр засобів від гелікоптерів і винищувачів до дронів-перехоплювачів.
Загроза від балістичних ракет
Видання наголошує, що найбільшу загрозу становлять балістичні ракети, проти яких ефективно працюють лише деякі системи, такі як Patriot. Їхнє виробництво у США обмежене, й Україна може опинитися у дефіциті на тлі зміни пріоритетів Вашингтону та можливого скорочення допомоги при адміністрації Дональда Трампа.
На думку журналістів, Києву належить виробити комплексну стратегію захисту, яка поєднує ППО, контрудари та заходи стримування.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що Велика Британія готує до відправки в Україну ще п'ять зенітних систем Raven, призначених для боротьби з ударними БПЛА типу "Шахед".
Останні новини
У Ставрополі ліквідовано російського офіцера Гурцієва, який командував бомбардуваннями Маріуполя
10:54СБУ затримала агента ФСБ, який планував маршрути для прориву російських ДРГ у Харківській області
10:42Законодавці США можуть підштовхнути Трампа до важливого рішення щодо України та Росії – Bloomberg
07:27Такі підрозділи були в Україні у 2014 році: в Естонії прокремлівське угруповання готувало переворот
07:24"Оголошуються недійсними", – Федеральний суд США ухвалив важливе рішення щодо нових тарифів Трампа
06:34Перед пожежею були чутні "хлопки": у Петербурзі палає завод "Авангард", що виробляє мікросхеми
05:27