7 травня 2025, 06:30

Бути завжди насторожі: армія Путіна знайшла новий спосіб полювання за РСЗВ HIMARS – Forbes

Армія Путіна почала активно використовувати дрони на оптоволокні, щоб полювати за РСЗВ HIMARS.

Бути завжди насторожі: армія Путіна знайшла новий спосіб полювання за РСЗВ HIMARS – Forbes

Російські оптоволоконні безпілотники є великою проблемою для українських сил. Нещодавно всього за 10 км від лінії фронту ворожий дрон на оптоволокні вистежив HIMARS і завдав по ньому удару, повідомляє ресурс Forbes.

OSINT-аналітики кажуть, що це вже четвертий за рахунком HIMARS, знищений армією Путіна з 2022 року. З одного боку, це не дуже велика втрата з огляду на те, що у ЗСУ їх на озброєнні більше 30 одиниць. Однак проблема в іншому: ворожі дрони завдають ударів дедалі глибше за лінією фронту.

РСЗВ HIMARS - одна з найкращих установок на озброєнні ЗСУ, за допомогою якої завдаються удари по скупченню живої сили противника, по штабу військ, артилерії та системам ППО, саме тому ці установки є однією з головних цілей ворога. На лінії фронту такі системи захищені за допомогою РЕБ, проте дрони на оптоволокні без проблем долають такий захист.

HIMARS стають все більш вразливими, особливо під час руху головними дорогами в денний час.

На початку поточного тижня один із дронів ЗС РФ вистежив HIMARS недалеко від Часова Яру та завдав удару. Екіпаж, швидше за все, залишив машину, проте сама установка не підлягає відновленню чи ремонту.

Z-канали пишуть, що удару завдали оператори "Рубікону", однієї з найкращих команд дронів ЗС РФ. З лютого 2025 року їх було перекинуто на Курщину, щоб витіснити звідти ЗСУ.

Тоді було знищено до сотні вантажних машин із продовольством і зброєю, що й було однією з причин відступу українських сил із території РФ.

Українці знають, що вони вразливі. Недарма вони відправляють свої власні далекобійні ударні безпілотники, щоб бомбардувати заводи у глибині Росії, які виробляють компоненти для оптоволоконних безпілотників.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що 7 травня дрони завдали ударів по двох важливих об'єктах у Саранську. У місті є завод із виробництва оптичного волокна.

Нагадаємо, у районі Тьоткіно на Курщині ЗСУ мають низку успіхів.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини