15 квітня 2024, 07:37

Українська й ізраїльська системи ППО: аналітики провели паралелі, вказавши на плюси та недоліки

Західні військові експерти провели паралелі між ППО України й Ізраїлю.

Українська й ізраїльська системи ППО: аналітики провели паралелі, вказавши на плюси та недоліки

На тлі нещодавньої ракетної та дронової атаки на Ізраїль з боку Ірану аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати роботу ППО як в Україні, так й Ізраїлі.

13 квітня КВІР випустив у бік Ізраїлю 170 дронів-камікадзе, 120 балістичних ракет і 30 крилатих ракет. Усе це було в одному "пакеті", як і у випадку з Україною, коли РФ часто проводить комбіновані удари, пишуть експерти з ISW.

У підсумку ППО Ізраїлю перехопила практично все, що летіло в їхній бік, за винятком пари балістичних ракет.

Великий плюс відіграє відстань. Перш ніж долетіти до Ізраїлю, ракети та дрони подолали близько тисячі км, пролітаючи над Іраком, Сирією та Йорданією. Така відстань зіграла на руку Ізраїлю, оскільки ППО встигла підготуватися та відстежити всі повітряні цілі ворога.

РФ запускає ракети та дрони не тільки зі своєї території, яка межує з Україною, а й часто з уже окупованих земель. Українській системі ППО складніше справлятися з ракетами, оскільки час підльоту дуже маленький.

Ізраїлю вдалося створити потужну систему ППО через свої кордони та кордони лінії фронту. В Україні лінія фронту широка, тому система ППО не може охопити все.

Великі кордони України не дадуть змоги створити таку ж потужну й ефективну ППО, як в Ізраїлі.

Якщо Захід і далі не надаватиме допомогу Україні, то говорити про ефективність ППО буде ще складніше.

Не так давно Зеленський і Кулеба говорили про те, що 25 систем типу Patriot допомогли б закрити небо України від російських повітряних цілей.

Аналітики з ISW заявляють, що навіть одна пропущена ракета або дрон можуть завдати великої шкоди енергетичній системі України.

Раніше у СБУ розповіли про новий модернізований надводний дрон Sea Baby.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини