15 квітня 2024, 07:29

Дістане ворожий корабель у будь-якій точці Чорного моря: у СБУ розповіли про новий дрон

Модернізовані морські дрони Sea Baby можуть доставляти до тонни вибухівки на відстань у 1000 км.

Дістане ворожий корабель у будь-якій точці Чорного моря: у СБУ розповіли про новий дрон

Модернізовані морські дрони Sea Baby можуть доставляти до тонни вибухівки на відстань у 1000 км. Про це напередодні повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко. За його словами, відтепер морські дрони Sea Baby можуть завдавати ударів по ворогу практично у будь-якій точці Чорного моря.

При цьому Дехтяренко не вдавався у подробиці та не назвав усі технічні характеристики оновленого дрона, інформує канал "Україна 365" із посиланням на національний телемарафон.

Відомо також і те, що над модернізованими дронами працювали співробітники СБУ, МВС й інших організацій.

Оновлений дрон Sea Baby відрізняється від "старого" не тільки характеристиками, а й зовнішнім виглядом. Найголовніше, що він може без проблем подолати відстань у тисячу км, а на собі може нести до тонни вибухової речовини.

На сьогодні дронам Sea Baby немає альтернативи. Ще 2022 року Захід пропонував свої, проте вони були занадто великими та могли без проблем бути знищеними до того, як завдадуть удару по противнику.

За словами Дехтяренка, один такий дрон коштує близько 8,5 млн грн, але він знищує ворожі кораблі вартістю у 10 млн доларів. Українські надводні дрони завдали удару по 11 ворожих кораблях і Кримському мосту.

Уперше морські дрони від СБУ атакували ворожий корабель "Адмірал Макаров" у жовтні 2022 року. Тоді той перебував в одній із бухт Севастополя.

Тим часом західні військові експерти впевнені, що Україна знищить Кримський міст за допомогою надводних дронів і літаків F-16.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини