5 грудня 2023, 10:11

"РФ ставить перед нами виклики на фронті", – офіцер ЗСУ пояснив важливий нюанс щодо контрнаступу

Офіцер ЗСУ Андрій Крамаров відреагував на негативне західне оцінювання українського контрнаступу, пояснивши, чому стратегія Залужного все-таки правильна.

"РФ ставить перед нами виклики на фронті", – офіцер ЗСУ пояснив важливий нюанс щодо контрнаступу

Видання The Washington Post зробило аналіз українського контрнаступу, написавши про те, що між західним баченням і планами Генштабу ЗСУ були певні розбіжності. Мовляв, США та союзники наполягали на якихось точкових операціях, щоб відрізати Росію від Криму, а українське військове керівництво, зокрема Валерій Залужний, вирішили проводити операції по всій лінії фронту.

У контексті цієї теми свою думку висловив офіцер резерву ЗСУ Андрій Крамаров в інтерв'ю для "Радіо Свобода".

"Насправді я сумніваюся у тому, що західна стратегія принесла б результат, - заявив військовий експерт, - адже навіть якби ми нанесли потужні точкові удари, то Росія, яка на той момент активно проводила мобілізацію та мала резерви, стягнула б максимум живої сили та техніки з фронту у потрібні місця. До речі, після того як ЗСУ взяли Работине, росіяни одразу ж кинули туди всі свої вільні резерви. Те ж саме було б, відповідно, й у цих точках, про які говорили західні генерали".

За словами Крамарова, тактика Залужного була абсолютно зрозуміла. Вона полягала у тому, що нам потрібно утримувати напругу по всій лінії фронту, щоб не дати можливості росіянам перекидати вільні ресурси у певні точки, по яких ми будемо наносити удари.

Також офіцер ЗСУ наголосив, що не можна говорити про невдалий характер нашого контрнаступу. По-перше, було ліквідовано величезну кількість сил і засобів ворога. Зі знищення кількості техніки противника поставлено рекорди. По-друге, це все-таки війна нового типу, тому ті моделі, за якими здійснюють планування та перевірку в армії США, можливо, наразі вже неактуальні з огляду на виклики, які зараз перед нами ставить на фронті Росія.

"Загалом я вважаю, що нам потрібно зробити певні висновки за підсумками контрнаступу, щоб не повторювати допущених помилок у майбутньому. На жаль, це складна війна, в якій без помилок жодна сторона не може обійтися", - підсумував Крамаров.

Нагадаємо, WP поділилася новими деталями щодо тактики українського контрнаступу: "Великі втрати..."

Також ми повідомляли, що ексглава ЦРУ Девід Петреус озвучив причину, через яку контрнаступ ЗСУ не вдалося.

Раніше глава ОПУ Андрій Єрмак заявив, що український контрнаступ триває, підтвердивши появу плацдарму ЗСУ на лівому березі Дніпра.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини