21 листопада 2023, 07:46

Вашингтон відправить Україні HIMARS "із сюрпризом" – ЗМІ

США готові відправити Україні РСЗВ М142 HIMARS з невідомою пусковою модифікацією

Вашингтон відправить Україні HIMARS "із сюрпризом" – ЗМІ

Учора, 20 листопада, у Пентагоні анонсували черговий пакет військової допомоги Україні на суму у 100 млн доларів. У цьому пакеті значиться ще одна установка HIMARS.

Не виключено, що йдеться про РСЗВ з ракетами дальнього радіусу дії, про які напередодні натякали журналісти з Washington Post. На цю деталь звернув увагу український журналіст Андрій Цаплієнко.

На його думку, у Департаменті оборони США підтвердили готовність відправити до Києва РСЗВ М142 HIMARS із "сюрпризом".

Крім того, до нового пакета мають увійти протитанкові системи AT-4 і Javelin, артилерійські снаряди 105- та 155-мм калібру, ЗРК Stinger, протитанкові ракети TOW і понад 3 млн патронів до стрілецької зброї.

Під час свого візиту до Києва Остін дав зрозуміти, що Вашингтон і далі допомагатиме Україні, навіть незважаючи на позицію республіканців у Конгресі.

За роки війни в Україні це вже другий візит глави Пентагону до Києва. Остін встиг поспілкуватися із Зеленським, Умеровим, Залужним і старшими офіцерами ЗСУ.

До Києва він прибув нічним поїздом із Польщі. Ллойд Остін прибув до Києва напередодні чергового засідання у форматі "Рамштайн". У такий спосіб він хоче дати зрозуміти Україні, що США та союзники її не залишать сам на сам з армією Путіна.

Раніше Ллойд Остін виступив із брифінгом у центрі Києва, озвучивши головні тези щодо України.

Нагадаємо, ЗСУ з HIMARS завдали два удари по казармі окупантів у селі Кумачове на Донбасі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини