30 серпня 2022, 13:48

У Вашингтоні заявили, що ЗСУ хочуть відрізати окупантів від Дніпра та змусити здати Херсон

Американська влада здивована ефективним використанням HIMARS українською армією у ході контрнаступу.

У Вашингтоні заявили, що ЗСУ хочуть відрізати окупантів від Дніпра та змусити здати Херсон


Контрнаступ ЗСУ на Херсонському напрямку викликав реакцію американської влади. "Офіційні особи" з Вашингтона заявили, що українська армія цілеспрямовано знищувала мости через Дніпро, склади боєприпасів російських військ, накопичення техніки та живої сили. Армії Путіна на захід від Дніпра

невдовзі не буде звідки поповнювати свої запаси, шляхи постачання можуть бути остаточно розбиті. Фінальна мета українських військ – відрізати окупантів від річки повністю і врешті-решт змусити здати Херсон.

Про це "офіційні особи" заявили в інтерв'ю Politico, зазначивши, що ЗСУ прорвали першу лінію оборони під Херсоном. Америка допомагає українській армії порадами щодо використання далекобійних озброєнь і візуальної інформації із супутників.

Про те що відбувається на полі бою, висловився і представник Ради безпеки США Джон Кірбі, але він не говорив про контрнаступ, а про використання ЗСУ HIMARSів. За його словами, американські ЗРК допомогли вдарити у тил ворога та змусити його оборонятися.

Інше джерело Politico заявило, що американська влада здивована тим, наскільки ефективно українська армія використовує HIMARSи та наскільки погано від них обороняється армія РФ. Водночас видання зазначає, що у Міноборони США описали два головні варіанти: армія РФ або здасть Херсон, або дочекається підкріплення зі Сходу.

Нагадаємо, 30 серпня повідомлялося, що у Херсоні понад годину чути стрілянину, окупанти закрили Кримський міст.

Раніше, 29 серпня, окупанти, відповідаючи на контрнаступ ЗСУ, завдали ракетного удару по Миколаєву.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!


Автор: Павел Приходько

Останні новини