17 червня 2022, 08:40

"Евакуація вже неможлива", – Гайдай про майже 600 заручників окупантів РФ у Сєвєродонецьку

Сотні мирних жителів, які ховаються у сховищах заводу "Азот" у Сєвєродонецьку, не можуть евакуюватися.

"Евакуація вже неможлива", – Гайдай про майже 600 заручників окупантів РФ у Сєвєродонецьку

Російські окупанти кілька місяців воюють за контроль над Сєвєродонецьком, який після захоплення Луганська є новим обласним центром. У місті зруйновано велику кількість житлових будинків й інфраструктури, пошкоджено будинки, лікарні, аптеки.

568 місцевих жителів, у тому числі 38 дітей, які з різних причин залишилися у Сєвєродонецьку, ховаються у притулку заводу "Азот". Зараз їх евакуація фізично неможлива, заявив CNN голова Луганської області Сергій Гайдай.

За його словами, сотні мирних жителів, які сховалися на хімічному підприємстві, більше не можуть виїхати на безпечну територію через безперервний артилерійський обстріл з боку Росії.

Раніше Міноборони РФ заявило, що нібито запропонувало українським військовим, які захищають "Азот", здатися, а мирним жителям - вийти гуманітарним коридором і вирушити в окуповане Сватово.

За аналогічним сценарієм росіяни діяли під час знищення Маріуполя й "Азовсталі". Вони блокували територію заводу і, попри наказ Путіна, не припинили обстрілів, навіть коли у них уже не було військової необхідності.

Після переговорів із Києвом жінкам і дітям, які кілька місяців ховалися у притулках "Азовсталі", дозволили виїхати на підконтрольну Україні територію. Захисників Маріуполя відвезли до ОРДО та Росії.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Анастасия Югова

Останні новини