15 квітня 2022, 09:27

"Де боєголовки?" – крейсер "Москва", підбитий українським "Нептуном", був носієм ядерної зброї

Флагман Чорноморського флоту РФ "Москва", який знищили українські ракети "Нептун", був носієм ядерної зброї.

"Де боєголовки?" – крейсер "Москва", підбитий українським "Нептуном", був носієм ядерної зброї

Міноборони Росії пізно ввечері 14 квітня було змушене визнати втрату у війні з Україною флагмана Чорноморського флоту крейсера "Москва". На цьому кораблі могла бути ядерна зброя.

Про це повідомив у Facebook керівник проєкту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко із посиланням на експертів.

"По штату на борту ркр (ракетного крейсера  ред.) "Москва" є дві ядерні боєголовки до крилатих ракет... Цей корабель  носій ядерної зброї", – повідомив Клименко.

Він уточнив, що доля цих боєголовок лишається невідомою. Проте, враховуючи серйозність ситуації, цим питанням має зайнятися Рада безпеки ООН і МАГАТЕ у співпраці з країнами Чорноморського басейну.

Зазначимо, що втрата "Москви" вартістю $775 млн стала для російської армії найважчою втратою. Це перший випадок втрати країною свого флагманського корабля у бою.

Зауважимо, "Москва" забезпечував повітряне прикриття як кораблям Чорноморського флоту РФ на морі, так і сухопутному окупаційному угрупованню ЗС РФ на півдні України, у тому числі під Херсоном.

Контекст:

Про удар по "Москві" перша інформація з'явилася ввечері 13 квітня. Повідомлялося, що російський крейсер був сильно пошкоджений двома українськими ракетами "Нептун", випущеними з території Одеської області.

Міноборони РФ визнало, що на кораблі сталася НП, проте до кінця приховувало правду. Так, росіяни запевняли, що на борту військового судна нібито через невідому причину сталася пожежа з детонацією боєприпасів. Військове керівництво РФ повідомило, що крейсер "зберіг плавучість" і йому просто потрібен ремонт.

Тільки пізно вночі 14 квітня воно офіційно повідомило російське суспільство, що флагман флоту пішов на дно нібито через шторм.

На борту Москви на момент удару знаходився екіпаж загальною чисельністю близько 500 осіб. Міноборони РФ запевняє, що всі вони нібито евакуйовані. Проте підтвердження цієї інформації немає.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що легіонери зі "Свободи Росії" зробили заяву щодо крейсера "Москва".

Ми також писали, що після знищення крейсера "Москва" кораблі РФ негайно відвели від узбережжя України.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини