23 грудня 2021, 19:12

ВМС США потопили корабель, який перевозив іранську зброю

Американські моряки вилучили велику партію автоматів і боєприпасів, яка призначалася для Ємену.

ВМС США потопили корабель, який перевозив іранську зброю

ВМС США конфіскували велику схованку зі зброєю, яку рибальське судно з Ірану, за попередніми даними, намагалося доставити повстанцям-хуситам до Ємену.

Про це повідомляє AP.

Операцію американських моряків було проведено у понеділок у північній частині Аравійського моря поблизу узбережжя Оману та Пакистану. Коли військові піднялися на борт корабля, то виявили там 1400 автоматів Калашникова та 226 600 набоїв. На борту судна також було п'ять членів екіпажу з Ємену.

Інцидент стався на тлі кровопролитної війни у Ємені, у якій Тегеран підтримує повстанців-хуситів. Останні виступають проти військової коаліції, яку очолює Саудівська Аравія. Протягом багатьох років ООН і західні держави неодноразово звинувачували Іран у незаконному постачанні зброї до Ємену, що дозволяло повстанцям завдавати ракетних ударів по Саудівській Аравії. Тегеран усі звинувачення на свою адресу заперечував.

Американські військові завантажили конфісковану зброю на есмінець USS O'Kane, а рибальське судно потопили, щоб воно не створювало небезпеки для комерційного судноплавства у вказаному районі. Єменський екіпаж своєю чергою буде репатрійований на батьківщину.

Починаючи з 2016 року, військові США регулярно вилучають зброю, що постачається до Ємену. Як правило, йдеться про автомати Калашникова, кулемети та реактивні гранатомети.

Нагадаємо, у травні 2018 року біля берегів Ємену невідомі запустили ракету у судно із 50 тис. тонн російської пшениці. Вантаж не постраждав.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини