10 листопада 2021, 12:54

Міноборони РФ побачило ознаки підготовки до наступу на Донбасі

Поява військових кораблів США у Чорному морі не дає спокою Москві. Там вважають, що маневри пов'язані не з навчаннями.

Міноборони РФ побачило ознаки підготовки до наступу на Донбасі

У російському оборонному відомстві вважають, що Україна готується до наступу на Донбасі.

Такі думки з'явилися після того, як ракетний есмінець USS Porter ВМС США 30 жовтня увійшов до Чорного моря для проведення спільних із союзниками та партнерами НАТО маневрів у регіоні. РФ моментально встановила стеження за кораблем і заявила про провокаційний характер навчань НАТО.

Маневри США та союзників у Чорному морі свідчать про те, що сторони вивчають театр воєнних дій, вважають російські військові.

Відповідну інформацію розповсюдила пресслужба Міноборони РФ, пише Діалог.ua.

"З урахуванням того, що до навчання, окрім американських ВМС, планується залучення тактичної, патрульної та стратегічної авіації, а також контингентів збройних сил Болгарії, Грузії, Румунії, Туреччини та України, бачимо вивчення ймовірного театру військових дій у разі підготовки Києвом силового рішення на Південному Сході", - йдеться в офіційному повідомленні.

Москві не дають спокою два есмінці Військово-Морських сил США, а також танкер-заправник John Lentha. За версією Москви, навчання поблизу державних територіальних вод Росії є нібито дестабілізаційним фактором у Чорноморському регіоні.

Контекст

У Чорне море у листопаді було перекинуто флагман Шостого флоту ВМС США, командний корабель Mount Whitney та есмінець Porter. Згідно з офіційною версією, кораблі братимуть участь у спільних операціях із партнерами та союзниками НАТО у цьому регіоні. Москву особливо схвилювала поява в акваторії флагмана Mount Whitney. Президент РФ Володимир Путін озвучив погрози американцям.

Раніше міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив про перевірку Сполученими Штатами та НАТО російського захисту.

Нагадаємо, 2 листопада у Мережі з'явилася інформація про те, що біля українського кордону помітили переміщення російської військової техніки. Ситуацію вирішив прокоментувати командувач ООС ЗСУ Сергій Наєв.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини