21 жовтня 2021, 10:00

Невідомі атакували американський форпост у Сирії: у США озвучили можливих винуватців

У ночі з 19 на 20 жовтня невідомі атакували американський гарнізон "Танф", який знаходиться на півдні Сирії. Не виключено, що були використані безпілотники.

Невідомі атакували американський форпост у Сирії: у США озвучили можливих винуватців

У Вашингтоні підтвердили інформацію про напад на гарнізон "Танф" у Сирії. При цьому офіційної інформації про постраждалих поки немає. Не виключено, що це зробили бойовики, підтримувані Іраном.

Журналісти ресурсу Reuters, посилаючись на американського чиновника, пишуть, що, швидше за все, напад було скоєно за допомогою безпілотника. При цьому ніхто на сьогоднішній день не взяв на себе відповідальність за атаку.

Деякі ЗМІ стверджують, що у результаті атаки на території гарнізону пролунав вибух, проте офіційних даних з цього приводу немає.

У ВПС пишуть, що базу атакувало відразу п'ять безпілотників, включаючи один - смертник.

Американський гарнізон "Танф" знаходиться у районі прикордонного переходу між Іраком і Йорданією. У Вашингтоні його створили у 2016 році, коли бойовики ІГІЛ контролювали північ Сирії. Після того як бойовики були вибиті з цієї території, Вашингтон розглядає гарнізон як той, що буде стримувати присутність Ірану у цьому регіоні.

Американці заявляють, що Іран часто використовує бойовиків, щоб атакувати цей гарнізон. Також повідомляється, що "Танф" є єдиним потужним гарнізоном США у Сирії на території, яку не контролюють курди.

Раніше ми повідомляли, що 18 жовтня у російських ЗМІ з'явилася інформація про підготовку повномасштабної військової операції Туреччини на півночі Сирії.

Нагадаємо, українській розвідці вдалося звільнити з сирійського полону сім'ю кримчанки, яку там утримували бойовики протягом двох років.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини