8 жовтня 2021, 11:34

Україна в ОБСЄ вказала на багато військ РФ біля кордонів: Кремль "керує" конфліктом на Донбасі

Український посол в ОБСЄ заявив, що Росія після навчань "Захід 2021" навмисне залишила 19 батальйонно-тактичних груп біля кордонів з метою ескалації у регіоні.

Україна в ОБСЄ вказала на багато військ РФ біля кордонів: Кремль "керує" конфліктом на Донбасі

Москва зобов'язана пояснити присутність своїх регулярних військ біля кордону з Україною після закінчення військових навчань "Захід - 2021" згідно з Віденським документом ОБСЄ, зазначив постпред України Євген Цимбалюк пыд час зыбрання Ради ОБСЄ, передає "Укрінформ".

Він вказав, що цієї весни у зв'язку з масовим посиленням військ РФ біля українського кордону спостерігалося різке загострення у вигляді обстрілів з боку НВФ на Донбасі, це лише доводить контролювання військового конфлікту з Кремля.

За відомостями українського дипломата, 19 тактичних груп російської армії досі розташовані на кордоні після завершення навчань "Захід 2021". Одночасно з цим СММ відчуває постійні обмеження своїх можливостей в окупованому регіоні на Сході країни.

Цимбалюк наголосив, що російські окупанти заглушають сигнали дронів, загрожують безпеці, а також обмежують пересування громадян з ОРДЛО, мотивуючи це нібито непростою обстановкою з COVID-19. Він переконаний, що таким чином РФ намагається приховати свої злочинні дії уу регіоні, особливо в прикордонних околицях.

Також український представник нагадав, що росіяни закрили Місію ОБСЄ на пропускних пунктах "Донецьк" і "Гуковово". На його думку, таким чином Москва навмисне продовжує поставляти зброю та солдатів через неконтрольовані ділянки кордону, що може спричинити нове загострення на Сході держави.

Нагадаємо, раніше Росія зірвала нараду в ОБСЄ з прав людини.

Також Україна в ОБСЄ запевнила, що РФ на Донбасі систематично порушує Мінські домовленості. СММ зафіксувала недавно російську сучасну техніку у зоні ООС.

А у ГУР доповіли, що РФ готується до зимового вторгнення на Донбасі: окупанти перекинули в ОРДЛО нове озброєння.

Крім цього, у Києві вважають, що Москва спеціально закрила Місію ОБСЄ на кордоні. На думку МЗС, РФ з ще більшою зухвалістю буде перекидати зброю на окупований Донбас.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини