25 лютого 2024, 14:18

"Немає більше А-50", – Буданов уперше відреагував на ліквідацію ДРЛОУ

Глава військової розвідки України Кирило Буданов прокоментував успішну операцію з ліквідації "радара, що літає", ВКС РФ "А-50".

"Немає більше А-50", – Буданов уперше відреагував на ліквідацію ДРЛОУ

Якщо РФ втратить хоча б ще один літак "А-50", вона не зможе повноцінно виконувати завдання, запевняє керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов.

Таку заяву він зробив 25 лютого, спілкуючись із журналістами у кулуарах форуму "Україна. Рік 2024", передає Діалог.UA.

Літак дальнього радіолокаційного виявлення та керування (ДРЛОУ) "А-50" був збитий над Краснодарським краєм РФ увечері 23 лютого. Буданов нагадав, що це дуже рідкісний борт, втрату якого сучасна РФ заповнити не у змозі. Також він дав зрозуміти, що полювання велося саме на цей борт - збили те, що планували.

"Немає більше А-50... Ми щасливі... Ще шість, дві повні зміни. Ще один впаде, та цілодобове чергування доведеться припиняти", - повідомив глава розвідки.

Буданов уточнив, що підготовка до операції тривала близько 2 тижнів. Збити літак вдалося за допомогою української зброї.

На прохання оцінити результати роботи ГУР Буданов відповів: "Нехай інші оцінюють... Є ще, з ким боротися, а це означає, що не до кінця ще виконали свою роботу".

Довідка

Увечері 23 лютого літак "А-50", що здійснював політ у районі Азовського моря, зазнав аварії. Уламки впали поруч із населеним пунктом у Краснодарському краї РФ, жителі якого злили у Мережу кадри.

Москва зберігає мовчання на офіційному рівні, вдаючи, що нічого не сталося. Z-канали, зі свого боку, поширюють сумнівну версію, що борт нібито був збитий російською ППО внаслідок "дружнього вогню".

Згідно з даними України, операція з ліквідації літака здійснена спільно Повітряними силами та ГУР. Також, попередньо, для знищення літака використовували доволі стару зенітну установку "С-200", яку, скоріш за все, вдалося модернізувати та зробити непомітною для радарів росіян.

Це вже другий А-50, знищений українцями за останні місяці.

Раніше ЗМІ назвали кількість офіцерів ПКС РФ, які розбилися в А-50У.

Тим часом Ауслендер вважає: "Або кваліфікація екіпажу А-50 була на рівні сантехніків, або ЗСУ щось із чимось поєднали".

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини