24 лютого 2024, 13:57

Не вижив ніхто: ЗМІ назвали кількість офіцерів ПКС РФ, які розбилися в А-50У

Під час аварії "літаючого радара" "А-50У" попрощався з життям весь екіпаж із 10 осіб, запевняють джерела у ГУР.

Не вижив ніхто: ЗМІ назвали кількість офіцерів ПКС РФ, які розбилися в А-50У

На борту літака дальнього радіолокаційного виявлення та керування (ДРЛОУ) "А-50", збитого у Краснодарському краї, перебувало 10 членів екіпажу. Не вижив ніхто.

Про це повідомила "Українська правда", посилаючись на джерела у Головному управлінні розвідки Міноборони України (ГУР МО).

За їхніми даними, серед загиблих 5 майорів, 3 капітани, прапорщик і лейтенант Повітряно-космічних сил (ПКС) РФ. Особи ліквідованих офіцерів поки що не озвучують.

Зазначимо, що Telegram-канал "ВЧК-ОГПУ", який, як вважається, пов'язаний зі спецслужбами РФ, підтвердив інформацію про 10 ліквідованих членів екіпажу. Уранці він повідомив, що на місці аварії знайдено їхні останки.

"А-50У" - дуже дорогий і унікальний борт. На озброєнні ЗС РФ залишилося всього 7 літаків цієї моделі. Є підстави вважати, що екіпаж ДРЛОУ - це вузькопрофільні фахівці досить високого класу.

Літак був збтий увечері 23 лютого над Краснодарським краєм РФ за 250 км від територій, де перебувають ЗСУ. Його ліквідація - це спільна операція Повітряних сил ЗСУ та військової розвідки (ГУР МО).

За даними ЗМІ, для знищення борту використовували досить давню зенітну систему "С-200", яка вирізняється великою дальністю ураження. Головний недолік цієї установки - запуск ракет дуже просто засікається сучасними радарами. Чому А-50У пропустив його, поки невідомо.

На думку Ауслендера, "або кваліфікація екіпажу А-50 була на рівні сантехніків, або ЗСУ щось із чимось поєднали".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини