12 лютого 2022, 15:36

МЗС України дало рекомендації народу на тлі повідомлень про швидке вторгнення військ РФ

Міністерство закордонних справ звернулося до українців щодо загрози масштабного вторгнення Збройних сил РФ.

МЗС України дало рекомендації народу на тлі повідомлень про швидке вторгнення військ РФ

У суботу, 12 лютого, МЗС України виступило з офіційною заявою з приводу чуток про можливий швидкий наступ російських військ.

Текст оприлюднили на сайті зовнішньополітичного відомства України.

У міністерстві запевнили, що влада та Збройні сили України готові до будь-якого розвитку ситуації, а також твердо мають намір зірвати плани агресора. Вони нагадали, що останнім часом, зокрема, завдяки летальній військовій допомозі із Заходу, країні вдалося суттєво посилити свою систему оборони.

Паралельно, уточнили у МЗС, зараз ефективно працює комплексний пакет стримування Росії, до якого приєдналися Сполучені Штати та Євросоюз. Зокрема, підготовлено пакети “пекельних” санкцій проти РФ.

У міністерстві нагадали, що 11 лютого у Харкові відбулося засідання Радбезу за участю президента Володимира Зеленського, присвячене російській загрозі. Там детально обговорювалася ситуація, що склалася, а також подальші кроки України.

“Зараз критично важливо зберігати спокій, консолідуватися всередині країни, уникати дій, які розхитують стабільність і сіють паніку”, – зазначили у МЗС.

Вони запевнили, що продовжують працювати над дипломатичним стримуванням агресора, щоб він не перейшов до воєнних дій.

Контекст

З осені 2022 року Росія демонстративно перекидає війська до українського кордону. За останніми даними, на сьогодні йдеться приблизно про 50 батальйонних тактичних груп. Чисельність військових РФ на західних кордонах перевищує 130 тисяч.

Розвідки Заходу оцінюють ризик вторгнення ЗС РФ як дуже високий. Низка країн розпочала евакуацію своїх дипломатів із території України.

За даними американських ЗМІ, РФ може розпочати велику війну проти України вже 16 лютого.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у Білому домі офіційно прокоментували чутки про ймовірність вторгнення РФ в Україну 16 лютого.

Ми також писали, що Соловей назвав ймовірну дату, коли все буде готово до вторгнення РФ в Україну.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини