7 лютого 2022, 11:37

Озвучено мету візиту глав МЗС п'яти країн ЄС в Україну

Глави МЗС Німеччини, Франції, Чехії, Австрії та Словаччини прибудуть до Києва 7 лютого, щоби продемонструвати солідарність з Україною.

Озвучено мету візиту глав МЗС п'яти країн ЄС в Україну

Напередодні стало відомо, що у період з 7 по 8 лютого у Києві з робочим візитом будуть глави МЗС п'яти країн Європи, які обговорять з Кулебою подальші кроки щодо стримування російської агресії.

Ще 5 лютого стало відомо про візит голів МЗС Чехії, Австрії та Словаччини в особі Яна Липавського, Олександра Шалленберга й Івана Корчока, інформує прес-служба МЗС України.

Відомо, що вони проведуть переговори із Дмитром Кулебою щодо подальшої підтримки України на тлі російської агресії; обговорять комплексний пакет заходів щодо стримування Росії; обговорять зміцнення безпеки взаємодії та порушать питання фінансової та економічної стабільності України.

Більше того, три перераховані вище міністри відвідають зону ООС, щоб познайомитися з ситуацією у режимі реального часу.

Також до Києва планують приїхати глави МЗС Франції та Німеччини. Ле Дріан, Бербок і Кулеба мають обговорити ситуацію на кордоні з Україною, а також заходи протистояння Кремлю.

Ще обговорюватимуться питання щодо "нормандського формату", торкнуться торговельних відносин і зміцнення енергетичної безпеки.

Вже 8 лютого до Києва завітає президент Франції Макрон, а наступного тижня очікується візит і канцлера Німеччини Шольца.

Раніше канцлер Німеччини Шольц наголосив, що Росія поплатиться, якщо ухвалить рішення вторгнутися в Україну.

Нагадаємо, 7 та 8 лютого Київ мають відвідати з робочим візитом глави МЗС Франції та Німеччини. При цьому Бербок уже вдруге за цей рік відвідає Україну.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини