24 січня 2022, 10:44

У МЗС України відреагували на рішення Держдепу США про евакуацію американських послів

У Києві заявили, що США передчасно ухвалили рішення про від'їзд із Києва членів сімей співробітників посольства.

У МЗС України відреагували на рішення Держдепу США про евакуацію американських послів

Напередодні у ЗМІ з'явилася інформація про те, що у Держдепі США дали згоду на від'їзд із Києва членів сімей співробітників американського посольства на тлі можливого вторгнення російської армії до України.

Сьогодні, 24 січня, речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що у Києві таке рішення з боку Вашингтона вважають передчасним.

У МЗС України взяли до відома рішення Держдепу США. Проте ситуація в Україні у порівнянні з 2014 роком не змінилася, коли Росія постійно погрожує вторгненням, тим більше, що аналогічну ситуацію вже спостерігали на кордоні з Україною у квітні 2021 року.

У Києві зазначили, що рішення Держдепу США не означає, що з України в один момент виїдуть всі американські дипломати. До того ж такий від'їзд на сьогодні необов'язковий, наголосили у МЗС України.

Україна закликає зберігати спокій і рекомендує громадянам США й надалі планувати свої поїздки в Україну.

У МЗС України заявили, що Росія веде війну проти країни й у ЗМІ, намагаючись дестабілізувати внутрішню ситуацію в Україні, поширюючи неправдиву інформацію та фейки.

Сьогодні зі ЗМІ стало відомо, що Великобританія готова розпочати евакуацію своїх дипломатів з України. А ось Жозеп Боррель, навпаки, заявив, що у ЄС не вбачають причин розпочинати евакуацію європейських послів з України.

Проте американське посольство у Білорусі закликає громадян своєї країни уважно вивчати ситуацію в Україні та у разі НП залишити Білорусь. Також у США закликають американців відмовитися від поїздок до Білорусі.

Раніше ми повідомляли, що 23 січня Посольство США у Білорусі закликало громадян своєї країни уважно спостерігати за ситуацією в Україні на тлі можливого вторгнення Росії.

Нагадаємо, у ЄС не вбачають причин розпочинати масову евакуацію європейських послів з України на тлі заяви Держдепу США.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини