20 січня 2022, 18:42

Зеленський і Кулеба синхронно відповіли Байдену на слова про "незначне вторгнення"

Влада України звернулася до Західних держав і заявила, що "невеликих агресій" не буває.

Зеленський і Кулеба синхронно відповіли Байдену на слова про "незначне вторгнення"

Президент України Володимир Зеленський і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відреагували на заяву господаря Білого дому Джо Байдена, який допустив різну реакцію США на потенційне вторгнення РФ в Україну та зазначив, що агресія може бути повномасштабною та "незначною".

Зеленський опублікував у своєму Twitter-акаунті пост, у якому нагадав сильним світу цього, що незначних агресій не буває.

"Як не буває і незначних жертв, і маленького горя від втрати близьких", – додав глава держави.

Своєю чергою Кулеба закликав президента США до більшої рішучості щодо санкцій проти Москви та заявив, що жодної різниці між невеликим і повномасштабним вторгненням не існує.

"Неможливо вторгнутися наполовину або бути наполовину агресивним", – наголосив очільник української дипломатії, виступаючи на брифінгу у четвер.

Міністр нагадав: російська агресія проти України продовжується, починаючи з 2014 року.

Раніше Байден погрожував Кремлю "катастрофою", якщо російське керівництво зважиться на повномасштабне вторгнення в Україну. Водночас американський лідер дав зрозуміти, що колективний Захід веде суперечки про те, як діяти, якщо вторгнення буде "незначним".

Американський телеканал CNN повідомив із посиланням на джерела про неприємний подив Києва тим, що президент США припускає відсутність санкцій у разі "невеликого" вторгнення.

Щоправда, пізніше у Білому домі пояснили, що Вашингтон вважатиме вторгненням будь-який перетин російськими військами українського кордону.

Нагадаємо, Байден пообіцяв, що російські банки не зможуть проводити операції у доларах, якщо РФ вторгнеться в Україну. НАТО також посилить свою військову присутність у Східній Європі.

Тим часом у Конгресі США розроблено ще один законопроєкт про санкції проти Путіна, членів його сім'ї та високопоставлених російських чиновників. Автором документа є республіканець Джим Бенкс. До цього у Сенаті США з'явилися два законопроєкти щодо персональних санкцій проти вищого керівництва Росії.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини