14 січня 2022, 08:53

Хакери атакували держструктури України: зламані сайти Кабміну, МЗС, Міненерго та "Дії"

Сайти українських державних структур зазнали масштабної хакерської атаки.

Хакери атакували держструктури України: зламані сайти Кабміну, МЗС, Міненерго та "Дії"

Вранці у п'ятницю, 14 січня, хвиля атак хакерів прокотилася Україною. Під удар потрапили сайти українських державних структур.

Інформацію підтвердилау в Facebook прес-служба Міністерства освіти і науки України.

"У зв'язку з глобальною атакою у ніч з 13 на 14 січня 2022 офіційний сайт МОН тимчасово не працює", - повідомило відомство.

На атаку зазнали й інші українські держоргани. Проблеми виникли із сайтами Кабінету Міністрів, Міністерства закордонних справ, Міненерго, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Мінспорту, а також електронного сервісу держпослуг "Дія".

На деяких ресурсах кіберзлочинці опублікували послання трьома мовами: українською, російською та польською.

"Українець! (...) Вся інформація про вас стала публічною! Бійтеся та чекайте гіршого”, - йдеться у повідомленні. Хакери запевняють, що так нібито вирішили помститися українському народу "за Волинь, ОУН УПА, Галичину, Полісся".

У повідомленні також є зображення перекреслених державних символів і мап України.

Хто стоїть за кібератакою, невідомо. Угруповання, відповідальне за падіння сайтів українських держструктур, не назвало себе.

Примітно, що атака була здійснена наступного дня після повідомлення про нейтралізацію в Україні великого центру хакерів, що допомагав кіберзлочинцям по всьому світу. Операцію з її ліквідації СБУ здійснила за допомогою спецслужб США та Великої Британії.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що США відзвітували про глобальну операцію, під час якої було викрито небезпечне російське хакерське угруповання REvil.

Ми також писали, що хакери масово атакували українські сайти – "Джокер ДНР" хвалиться "успіхом".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини