12 січня 2022, 21:19

"Путін розпочав війну слів", – Клімкін попередив про ризик "сирійського сценарію" в Україні

Ексголова МЗС України не відкидає, що Кремль може піти на великі військові провокації.

"Путін розпочав війну слів", – Клімкін попередив про ризик "сирійського сценарію" в Україні

Президент Росії Володимир Путін продовжить підіймати ставки. Він уже розпочав "війну слів", про що свідчить заява міністра оборони РФ Сергія Шойгу про "американських найманців із хімічною зброєю" на Донбасі.

Таку думку озвучив ексголова МЗС України Павло Клімкін в етері Espreso.TV.

За словами колишнього міністра, історія з нібито хімічною зброєю на Донбасі нагадує так званий "сирійський сценарій", оскільки тема хімічної зброї неодноразово звучала під час війни у Сирії.

"Він (Путін  ред.) може піти на масштабні провокації, він може піти на них досить швидко, щоб створити собі запас для торгів, для маневру у цих переговорах (із США та НАТО про безпеку у Європі  ред.) Путін підійматиме ставки, говоритиме про війну. Він розпочав війну слів, Шойгу розпочав війну слів. Це пряме звинувачення у якихось абстрактних провокаціях, якась хімічна зброя. Я думаю, що вони це вигадали із сирійської війни", – заявив дипломат.

Клімкін також не виключив, що Путін може зважитися на операцію із захоплення значних територій на Донбасі та у південних регіонах України. Водночас ексміністр сумнівається, що президент РФ піде війною на всю територію України.

Раніше Клімкін повідомив, що Москва може посилити спроби внутрішньої дестабілізації України на тлі переговорів із США, щоб потім запропонувати ЄС спільну військову місію щодо "наведення порядку" в Україні.

До цього Клімкін заявив, що мета Путіна – весь Варшавський договір. Президент Росії більше не обмежується бажанням встановити контроль лише над країнами колишнього СРСР. Крім того, господар Кремля прагне порушити солідарність ЄС і США.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини