22 грудня 2021, 19:12

Зеленський визначив трьох осіб, які мають право озвучувати зовнішню політику України

Коментарі решти осіб про зовнішню політику України не вважатимуться офіційною позицією держави.

Зеленський визначив трьох осіб, які мають право озвучувати зовнішню політику України

Президент, голова уряду та міністр закордонних справ є тими особами, які мають право робити заяви про зовнішню політику України. Коментарі інших людей із цього приводу не будуть розцінюватися як офіційна позиція держави.

Відповідний указ у середу, 22 грудня, підписав глава держави Володимир Зеленський.

У документі йдеться про те, що з офіційними зовнішньополітичними заявами та ініціативами можуть виступати виключно президент, прем'єр і голова МЗС.

Указом також встановлюється необхідність для державних органів погоджувати із зовнішньополітичним відомством організацію закордонних візитів, підготовку міжнародних документів (двосторонніх і багатосторонніх), кандидатів на ті чи інші посади у міжнародних організаціях, проведення й участь у міжнародних самітах і консультаціях.

Крім того, глава держави визначив список осіб, присутність яких у складі української делегації на міжнародних переговорах є обов'язковою:

- прем'єр-міністр – перший заступник чи заступник міністра закордонних справ;

- перший віцепрем'єр, віцепрем'єр – керівник відповідного підрозділу зовнішньополітичного відомства;

- міністр – представник МЗС, який обіймає посаду дипломатичного радника у відповідному органі або визначений міністром закордонних справ.

Якщо переговори відбуваються за кордоном, то до складу делегації також має входити голова українського дипломатичного представництва.

Нагадаємо, у липні в Україні вперше за роки незалежності було затверджено Стратегію зовнішньоекономічної діяльності держави. Документ, що містить 254 сторінки, регулює зовнішньополітичний курс країни. Стратегія визначає Україну як активного учасника міжнародної політики та країну нових економічних можливостей.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини