22 грудня 2021, 15:47

Ще одна облрада закликала Зеленського та ВР перейменувати РФ: як пропонують називати росіян

Львівська облрада приєдналася до Рівненської у вимозі використовувати іншу назву Росії на офіційному рівні.

Ще одна облрада закликала Зеленського та ВР перейменувати РФ: як пропонують називати росіян

Депутати Львівської облради слідом за Рівненською підтримали звернення до президента Володимира Зеленського та Верховної Ради, у якому закликали владу перейменувати Російську Федерацію на Московію та використовувати цю назву на офіційному рівні, а також у засобах масової інформації. При цьому росіян пропонується називати "московитами".

Відповідне звернення від 21 грудня опубліковане на сайті Львівської облради.

У ньому йдеться про те, що після перейменування РФ буде відновлено історичну справедливість, оскільки на сьогодні країна-агресор використовує вкрадену географічну та державну назву.

У зверненні уточнюється, що на картах XV, XVI та навіть XVIII ст. немає такої країни, як Росія, а є Московія. Наприкінці XVIII ст. Московія, окупувавши всю територію Великого князівства Литовського та значну частину Польщі, у спробі виправдати свої претензії на чужі землі сфальсифікувала історію, зокрема змінила архівні документи, у яких оголосила про об'єднання московського та російського народів у слов'янський і розповсюдила міф про лідерство Росії як слов'янської країни.

На думку депутатів, перейменування Московії на Росію є викликом для ідентичності українського народу та спробою виправдати російську окупацію частини територій сучасної України.

Нагадаємо, у грудні президент РФ Володимир Путін звинуватив НАТО у намірі розвалити Росію та перетворити її на Московію. Журналіст Віталій Портников вважає, що слова Путіна про Московію можуть свідчити про серйозні дестабілізаційні процеси всередині Росії, пов'язані з національним питанням.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини