16 грудня 2021, 09:20

Зеленський розкрив перші підсумки візиту до Брюсселя: участь США у діалозі та нові санкції проти РФ

Нові санкції для РФ і участь Вашингтона у переговорах: глава держави поділився першими підсумками візиту у Брюссель.

Зеленський розкрив перші підсумки візиту до Брюсселя: участь США у діалозі та нові санкції проти РФ

Глава держави Володимир Зеленський хоче, щоб Вашингтон зіграв одну з ключових ролей у вирішенні питання щодо Донбасу. На брифінгу за підсумками участі у форумі Східного партнерства у Брюсселі він закликав ЄС накласти економічні обмеження проти РФ як попередження.

Президет зазначив, що участь Америки у врегулюванні конфлікту на Донбасі не обов'язково має бути за "нормандським форматом". На думку Зеленського, Київ готовий до тристоронніх форумів, важливо щоб нічого не вирішувалося без України.

Крім того, він зазначив, що готовий до будь-якого діалогу з Москвою, - необхідно лише бажання Кремля зупинити воєнний конфлікт. Глава держави стверджує, що "Північний потік – 2" може бути серйозним механізмом для зустрічі з Путіним. Цю проблематику він обговорив із німецьким канцлером Олафом Шольцем.

Також український лідер закликав ЄС заздалегідь запровадити антиросійські ембарго, щоб не чекати на загострення на Південному Сході країни.

Нагадаємо, Євросоюз витратить €2 млрд на Східне партнерство, частиною якого є Україна.

Крім того, Зеленський вважає, що санкції, які будуть запроваджені вже після ймовірного вторгнення РФ в Україну, стануть неефективними.

Напередодні Зеленський і Макрон у Брюсселі не згадали про Донбас: у ОП розкрили деталі переговорів.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини