23 листопада 2021, 14:10

Росія погрожує Україні "сценарієм Афганістану", якщо Київ прийме військову допомогу США

У Москві стверджують, що допомога Сполучених Штатів може привести Україну до прірви.

Росія погрожує Україні "сценарієм Афганістану", якщо Київ прийме військову допомогу США

Російська влада загрожує Україні повторенням долі Афганістану у разі, якщо офіційний Київ скористається військовою допомогою Сполучених Штатів, які готові надати озброєння та військових радників на тлі стягування армійських підрозділів РФ до українських кордонів.

Голова комітету російської Думи з оборони Андрій Картаполов у коментарі інформаційному агентству "Інтерфакс" заявив, що подібний сценарій може очікувати й на Україну.

На додаток, у Москві стверджують, що допомога Сполучених Штатів може привести Україну до прірви.

"Усі прагнення США "допомогти" Україні ведуть її до прірви, – заявив Картаполов, запропонувавши згадати, "чим завершилася американська авантюра в Афганістані". – Чи не доведеться потім українцям чіплятися за американські літаки та вертольоти, що відлітають. А коли настане час, поруч уже не буде цих порадників і помічників", – зазначив російський політик.

Журналісти нагадують, що, за даними американських джерел, Вашингтон розглядає можливість відправлення військових радників, а також додаткового озброєння Україні у зв'язку зі скупченням армійських підрозділів російської армії на кордоні з Україною.

За даними телекомпанії CNN, Сполучені Штати можуть направити Україні ПТРК "Джавелін", переносні ЗРК "Стінгер", мінометні системи та військові гелікоптери.

Повідомлялося, що адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість відправлення військових радників та озброєння в Україну.

Раніше Пєсков назвав головний страх Кремля через співпрацю України з НАТО. За його словами, Росія побоюється, що після отримання сучасної зброї від Альянсу офіційний Київ може піти у наступ на Донбасі.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини